Україна відгородиться від Росії у вересні

МЗС переконане, що вже у вересні Україна зможе почати практичні роботи з демаркації українсько-російського кордону та відгородитися від Росії.

Українська сторона очікує, що практичні роботи з демаркації українсько-російського кордону почнуться вже у вересні поточного року і Україна зможе відгородитися від Росії, заявляють у Міністерстві закордонних справ.

"Ми сподіваємося, що у вересні цього року спільна комісія приступить до "польового етапу" демаркації, тим більше що кошти в бюджеті на це передбачені", - сказав в.о. директора першого територіального департаменту МЗС України Віктор Никитюк.

Він нагадав, що 17 травня 2010 року в Києві було підписано угоду про демаркацію спільного кордону, це угода набула чинності 29 липня того ж року, і відповідно до цього документу була створена спільна демаркаційна комісія.

"На сьогоднішній день в рамках цієї спільної демаркаційної комісії вже вирішені організаційні питання її роботи, визначено список робочих груп, які необхідно створити з метою виконання демаркаційних робіт на місцевості. Також узгоджено низку інструкцій, необхідних для виконання демаркаційних робіт, розглянуто графічний проект місць встановлення прикордонних знаків, досягнуті інші практичні домовленості", - повідомив він.

Никитюк також повідомив, що міністри закордонних справ України та Росії на зустрічі 4 червня в Одесі обговорять питання делімітації морів і Керченської протоки, а також нові ідеї у вирішенні цієї проблеми.

"Йде на сьогоднішній день активний пошук вирішення головної проблеми, що стосується делімітації Керченської протоки і це стане одним з ключових питань під час засідання підкомітету з міжнародної співпраці українсько-російської міждержавної комісії, яке пройде в Одесі 4 червня під спільним головуванням міністрів закордонних справ двох країн" , - додав Никитюк.

Він додав, що в цьому питанні у сторін є свої принципові позиції, однак разом з тим можна говорити і про "певні новинки", деталі яких сторони обговорять на зустрічі.

Читайте також:

Янукович доручив готувати проведення кордону з Росією

Україна і Росія домовилися про демаркацію кордону

Київ поступився Москві і дозволив забрати половину Азова

Замість мосту через Керченську протоку можуть збудувати тунель

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: