Україна відкинула звинувачення РФ у дискримінації росіян

За даними Міносвіти, кількість україномовних шкіл у Росії дорівнює нулю, тоді як в Україні працює більше тисячі російськомовних шкіл.

Вакарчук
Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук
Заява Міністерства закордонних справ Росії про обмеження освітніх прав російської національної меншини в Україні не відповідає дійсності. Про це заявив міністр освіти і науки України Іван Вакарчук.

"Це йде така атака на Україну на всіх напрямках. Тим російським політикам звично говорити неправду", - сказав Вакарчук.

Він підкреслив, що до середньої школи дітей записують батьки, і за їхнім бажанням формуються класи і обирається мова навчання.

"Якщо є 5 учнів будь-якої національності, вже може бути клас. Жодної скарги про те, що немає можливості вчитися рідною мовою в Україні, до нас не надходило", - підкреслив Вакарчук.

"Російські офіційні особи спочатку говорять неправду, потім критикують. Відома софістика - на фальшивих підставах, а далі на підставі логічних тверджень когось в чомусь переконувати. Це їх стиль", - додав він.

Водночас міністр повідомив, що питання про відстоювання освітніх прав українців за кордоном належить до компетенції президента і прем’єр-міністра. "Ми (Міносвіти) можемо подавати інформацію вищим посадовцям про те, що відбувається", - сказав він.

Також Вакарчук додав, що право приймати рішення про відкриття шкіл національних меншин, зокрема в Росії, належить уряду РФ.

"Наші вищі посадовці можуть лише звернути їх увагу на те, що кількість україномовних державних шкіл у Росії дорівнює нулю. Тоді як у нас працює 1 тисяча 199 шкіл з викладанням російською мовою, в яких вчиться 403 тисячі 719 учнів, і 1 тисяча 628 шкіл з викладанням українською і російською мовами, в яких російською мовою вчаться 368 тисяч 594 учні", - повідомив він.

Нагадаємо, 9 липня офіційний представник Міністерства закордонних справ РФ Андрій Нестеренко закликав верховного комісара ОБСЄ у справах нацменшин Кнута Воллебека надати "адекватну оцінку" ситуації з російською мовою, що склалася в Україні.

"Проведена в Україні лінія на дерусифікацію, форсований переведення освітнього й інформаційного простору, судово-адміністративної сфери країни цілком на українську мову підсилює розмежування українського суспільства", - заявив він.

У відповідь вітчизняне МЗС різко розкритикувало заяви російської зовнішньополітичного відомства та назвала їх неприхованим тиском на ОБСЄ.

"Подібні заяви сприймаються як намагання штучно створити напругу між двома народами, протиставляючи українців і росіян, які проживають на території нашої держави", - наголошувалось у заяві МЗС.

Читайте також:

МЗС України критикує Росію за тиск на ОБСЄ щодо мови

РФ закликала Європу розібратися з російською мовою в Україні

Миколаївським депутатам дозволили використовувати російську мову

Рада дозволила судочинство російською мовою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: