Україна відкладає підписання договору "Про відкрите небо"

В Україні заявили, поки Євросоюз не скасує візи для туризму, навчання і лікування для українців, вона не підпише договір "Про відкрите небо".

Україна затягує процес підписання договору "Про відкрите небо" з ЄС. За словами віце-прем'єра Бориса Колеснікова, договір не може бути підписаний, поки Євросоюз не скасує візовий режим для українців, хоча досі такі умови не висувалися. За його словами, країна зараз веде відповідні переговори з Ізраїлем та Росією - з останньою угода може бути підписана вже в жовтні, пише "Комерсант-Україна".

"На сьогоднішній день вже досягнуті певні домовленості в цьому напрямі. Але прогнозувати терміни підписання угоди поки складно", - сказали в прес-службі Мінтрансу РФ. Радник міністра транспорту Ізраїлю зі зв'язків з російськомовними ЗМІ Зіна Ройтман зазначила, що з боку управління цивільної авіації Ізраїлю переговори про "відкрите небо" не ведуться: "Можливо, їх проводять на якомусь іншому рівні, про це ми не знаємо".

Що ж до Євросоюзу, то Україна не готова укласти угоду, поки для неї не буде запроваджено безвізовий режим, заявив Колесніков. "ЄС потрібно скасувати візи для туризму, навчання і лікування, тоді ми змогли б трохи зрівняти можливості наших громадян та авіакомпаній з європейськими", - пояснив голова Державіаслужби Анатолій Колесник. Хоча ще в червні минулого року Борис Колесніков заявив, що для підписання договору залишилося зробити "буквально кілька кроків": "Я не бачу перешкод для того, щоб Україна отримала статус "відкритого неба" в 2011 році". Тоді ж член Єврокомісії з питань угод про повітряне сполучення та внутрішній ринок Марк Ніклас підтвердив ці плани. "Ми ведемо активні переговори по всіх пунктах програми, щоб зняти всі дискримінаційні норми щодо українських авіакомпаній", - підкреслював Колесніков.

За словами джерела, близького до уряду ЄС, раніше в ході переговорів не говорилися, що головною умовою підписання договору є запровадження безвізового режиму. "Вперше України заговорила про це в кінці минулого року", - зазначив він. За словами джерела, переговори з Україною почалися 3 роки тому і проходять дуже складно, тоді як інші країни вже давно уклали аналогічні угоди. Джерело в Державіаслужбі зазначило, що Україні та ЄС досягли прогресу в узгодженні основної частини проекту про "відкрите небо", але неузгодженими залишаються положення, які стосуються перехідних періодів. "Як такої дорожньої карти між Україною та ЄС по цьому документу немає, вона є предметом наступного раунду переговорів", - розповів він. "Відкрите небо" і безвізовий режим не є пов'язаними питаннями, вважають в уряді ЄС. "'Відкрите небо" - це рівне становище країн на авіаринку, наприклад, в питаннях ставок на обслуговування. Безвізовий режим тут ні при чому", - говорить джерело.

На думку експертів, уряд навмисно затягує переговорний процес з Європою, вважають експерти. "Це, безумовно, відмовки, тому що наявність візового режиму перешкоджає збільшенню пасажирських перевезень не тільки з боку українських перевізників, а й іноземних. У нас немає поділу, що іноземний перевізник перевозить іноземців, а український - українців", - відзначає старший партнер юрфірми "Ілляшев та партнери" Роман Марченко. Він вважає, що держава створює тепличні умови для українських авіакомпаній, яким лібералізація ринку невигідна.

Втім, у самих авіакомпаніях не раз заявляли, що "відкриття неба" з Європою послужило б гарним поштовхом для їх розвитку.

Читайте також:

Словаччина готує безкоштовні візи для українців

Хорватія скасувала візи для українців на туристичний сезон

Польська віза для українців з березня подешевшає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: