Україна відмовилась від переговорів щодо вступу Росії в СОТ

Під час засідання робочої групи щодо вступу Росії до СОТ українська і російська делегації прийшли до угоди, що Україна не братиме участі в двосторонніх переговорах.

"Як ми і припускали, українська сторона відмовилася від ведення двосторонніх переговорів", - повідомив за підсумками засідання директор департаменту торгових переговорів мінекономрозвитку Росії Максим Мєдвєдков.

За словами джерела, близького до секретаріату СОТ, російській делегації вдалося переконати українських колег, що режим вільної торгівлі, який діє між країнами, значно вигідніший для України, ніж режим торгівлі СОТ.

"По суті, Україна і Росія і так вже мають режим вільної торгівлі - про що ж ще говорити", - сказав співбесідник.

Відмову від переговорів не підтримують ні в БЮТ, ні в Партії регіонів.

"З погляду економіки доцільніше було залишитися в робочій групі - це дало б можливість врегулювати спірні питання, - вважає народний депутат від Партії регіонів Олексій Плотніков. - Проте Україна обрала ненормальний шлях: спочатку загострити відносини з Росією, а потім йти на економічні поступки".

Голова парламентського комітету з питань податкової і митної політики, народний депутат від БЮТ Сергій Терьохін назвав таке рішення незрозумілим.

"Скажу чесно, той, хто ухвалив це рішення, - просто дурень", - сказав він.

Нагадаємо, що, вступивши до СОТ 16 травня, Україна вже 20 травня повідомила секретаріат торгової організації про намір вступити в переговори з Росією. За словами українських політиків, під час двостороннього переговорного процесу Україна планувала добитися від Росії зняття обмежень на український експорт, відмови від експортного мита на нафту, а також приведення російського законодавства про захист внутрішнього виробника до норм СОТ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: