Україна відмовилась від закордонної власності СРСР - МЗС РФ

Російська сторона практично у всіх державах перереєструвала на себе власність СРСР.

Питання про права України на закордонну власність колишнього СРСР не є предметом російсько-українських переговорів, заявив офіційний представник російського МЗС Олександр Лукашевич.

"Ця тема вже давно не є предметом російсько-українських переговорів. Незважаючи на те, що Україна не ратифікувала угоду про "нульовий" варіант, російська сторона практично у всіх державах перереєструвала на себе власність СРСР", - сказав Лукашевич на брифінгу в Москві, відповідаючи на питання українського журналіста.

За його словами, "українська сторона більше не ставить питання про надання їй об'єктів у третіх країнах для потреб її дипломатичних представництв".

"Навряд чи в умовах складних переговорів (між Росією і Україною - ред.) по газовій проблематиці, нам потрібно зараз відновлювати дискусію з зазначеної теми (закордонна власність - ред)", - заявив Лукашевич.

У 1992 році колишні радянські республіки підписали угоду про так званий "нульовий варіант". Тоді Росія зобов'язалася заплатити борги Радянського Союзу, які становили 96,8 млрд. доларів в обмін на відмову інших республік від прав на закордонну власність колишнього СРСР.

Проте в 1993 році Україна, частка якої в боргах колишнього СРСР становила 16,91%, тобто близько 16,5 млрд, вийшла з угоди. Свої претензії вона оформила списком, що включав нерухомість в 28 країнах, і направила його в 1994 році в російський уряд. Була спроба України через Високий суд Лондона домогтися передачі їй будівлі торгпредставництва Росії.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Росії Володимир Путін, який нещодавно оголосив про своє рішення йти на третій президентський термін, докладно описав перспективи створення на пострадянському просторі Євразійського союзу, що раніше на Заході вже поспішили назвати "спробою відродження СРСР".

Читайте також:

Саакашвілі: відновлення СРСР - найбільш дика ідея російських націоналістів

Путін пояснив, у чому насправді полягає його план "відродження СРСР"

Горбачов заявив, що Путін тягне Росію в минуле

Азаров: Україна і Росія домовились про перегляд газових контрактів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: