Україна відмовилась визнавати незалежність Абхазії і Південної Осетії

Голова МЗС Грищенко відзначив, що для України "питання територіальної цілісності і непорушності кордонів є принциповим".

Україна не визнаватиме незалежність Абхазії і Південної Осетії, заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко в інтерв'ю "Коммерсант-Ъ-Украина".

Відповідаючи на питання, чи розглядається можливість про визнання цих регіонів, Грищенко відповів: "Для нас питання територіальної цілісності і непорушності кордонів є принциповим. Крапка"

Грищенко також торкнувся теми СНД. "Перш за все є сенс відмовитися від колишнього підходу: мовляв, раз це СНД, то там нічого хорошого бути не може за визначенням. Саме цим керувався Київ останні п'ять років. Так, розраховувати, що СНД вирішить всі проблеми, за які воно береться, напевно, нереально. Але ефективність його роботи залежить зокрема від активності України. І, якщо буде створена зона вільної торгівлі, ми від цього тільки виграємо. У кожному питанні ми виходитимемо з наших національних інтересів, а не просто у згоді зі всіма приєднуватися до якогось загального підходу".

"Для активізації нашої участі в СНД цілком достатньо і того статусу, який ми маємо сьогодні. Ми свого часу головували в СНД, будучи в нинішньому статусі. Отже важливий не стільки формат, скільки підхід", - відзначив міністр.

Нагадаємо, в кінці квітня президент Віктор Янукович, виступаючи в Страсбурзі, не дав однозначної відповіді на питання про позицію України щодо невизнаних республік на території Грузії. Він заявив, що Україна готова підтримати процес "рівності цінностей демократії, прав тих народів, які знаходяться на території заморожених конфліктів".

Читайте також:

Янукович не відповів на запитання про визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії

Президент Абхазії вірить, що Янукович визнає її незалежність

Європа чекає від Януковича стабілізації в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: