Україна відмовилася від допомоги у боротьбі зі СНІДом

Вперше за 10 років країна не подаватиме заявки на грант від Глобального фонду. Її не встигли підготувати.

Національна рада з питань протидії туберкульозу і ВІЛ/СНІДУ вперше за останні десять років відмовилася від подачі щорічної заявки на участь в конкурсі на отримання чергового гранту Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом і малярією.

Як повідомив голова координаційної ради добродійної організації "Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ" Володимир Жовтяк, участь нашої держави в дев'ятому раунді Глобального фонду припускала отримання гранту на 2009-2013 роки в розмірі близько 40 млн доларів. Ці кошти планувалося направити на боротьбу з розповсюдженням ВІЛ/СНІДу в нашій країні.

Заявка України на грант Глобального фонду, розроблена в Міністерстві у справах сім'ї, молоді і спорту, була націлена на дітей та молодь, особливо уразливих до ВІЛ-інфікування "зважаючи на ситуацію, в якій вони опинилися". До цієї категорії віднесли безпритульних і бездомних, дітей-сиріт, а також дітей, чиї батьки втратили роботу або вживають алкоголь і наркотики.

У цільову групу також були включені діти, що практикують незахищений секс та ін'єкційне вживання наркотиків, живуть з ВІЛ, а також ВІЛ-інфіковані матері, особливо неповнолітні.

Пояснюючи причини відмови України від участі в дев'ятому раунді ГФ, директор державної соціальної служби для сім'ї, дітей і молоді міністерства Наталія Лук'янова відзначила, що узгодження і внесення відповідних змін в стратегію заявки зайняли "більше часу, ніж ми розраховували".

"Беручи до уваги, що крайній термін подачі заявки - 1 червня і враховуючи, що попереду три свята, термін узгодження процедурних моментів і підготовки якісної заявки є нереальним", - підсумувала пані Лук'янова.

Як пояснив Володимир Жовтяк, узгодження затягнулося через "нерозуміння деякими структурами" стратегії вибору цільової аудиторії. За його словами, це призвело до того, що документ кілька разів перероблявся. Назви цих структур пан Жовтяк не уточнив.

Згідно з рішенням Нацради, наступна заявка повинна бути подана в 2010 році.

Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва (Партія регіонів) вважає названі причини непереконливими. "Підозрюю, що люди, відповідальні за рішення проблеми ВІЛ/СНІДу, зайняті чимось іншим, важливішим для них, ніж здоров'я населення", - заявила пані Бахтєєва. На її думку, після такого рішення стає очевидним, що Україна не може виконати задачі, які ставить перед нею Глобальний фонд. "Це жахливий, безпрецедентний випадок, коли Україна фактично відмовляється від надання необхідної допомоги", - підкреслила голова комітету.

В той же час експерт у галузі наркополітики Міжнародного альянсу по ВІЛ/СНІД в Україні Павло Скала поставився до рішення Нацради позитивно. "Як не сумно, але краще дійсно зайвий раз не висуватися, ніж подати провальну заявку", - заявив він. За його словами, зараз отримання гранту ускладнене низкою питань, не вирішених в Україні на державному рівні. "Наприклад, дотепер законодавчо не визначений статус гуманітарних вантажів. В результаті вони, надходячи до України, у тому числі і за програмами ГФ, оподатковуються митами", - повідомив експерт.

За даними добродійної організації "Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ", щодня 8 українців вмирають від СНІДу і 50 інфікуються ВІЛ-інфекцією.

Читайте також:

Вісім українців щодня помирають від СНІДу

В 2009 році на лікування СНІДу витратять 105 млн гривень

В Харкові епідемія туберкульозу

Україну критикують за утиски прав ВІЛ-позитивних людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: