Україна відмовилася визнати вантаж з Росії "гуманітаркою" - Червоний Хрест

Дата публікації
Перегляди
46к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна відмовилася визнати вантаж з Росії "гуманітаркою" - Червоний Хрест

Росія хоче будь-що проштовхнути свій "вантаж" на Донбас. / Фото: Reuters

Водночас, Росія наполягає на тому, щоб її "вантаж" був доставлений на Донбас.

Україна відмовляється визнати вантажі, що перевозяться російської автоколоною, гуманітарним вантажем. Про це розповіла офіційний представник Міжнародного комітету Червоного Хреста Галина Бальзамова.

"Важливо отримати згоду української сторони. Зараз українська сторона відмовляється визнати, що цей вантаж є гуманітарною місією", - заявила Бальзамова.

За її словами, Міжнародний комітет Червоного хреста зможе контролювати проїзд автоколони по українській території після того, як сторони домовляться про маршрут.

Бальзамова запропонувала в якості одного з можливих варіантів забезпечити прохід автоколони з російським водієм і представником Червоного хреста в кожній з вантажівок.

Водночас, МЗС РФ заявляє, що необхідно негайно і в повному обсязі забезпечити безпеку російського "гуманітарного конвою" для Донбасу. У російському МЗС також стверджують, що маршрути проходження були затверджені з Україною.

"При цьому ми спочатку прийняли запропонований Києвом маршрут, проте згодом українська влада повідомила, що не гарантує його безпеку, і погодилася на маршрут Ізварине-Луганськ", - переконують в МЗС.

Зазначимо, офіційної української позиції щодо заяви МЗС про ці домовленості поки немає. Більше того, за останніми даними РНБО, "гуманітарний вантаж" РФ досі стоїть під російським Донецьком без оформлених документів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
46к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація