Україна не погодилась з претензіями Росії на свою енергетику

Кабмін готовий дослухатися до прохання російських партнерів лише у тій частині, яка має раціональне зерно.

Запропонований Росією проект міжурядової угоди про співпрацю в енергетичній сфері, який фактично віддає українську енергетику під контроль РФ, не влаштовує офіційний Київ. Про це високопоставлене джерело в Кабінеті міністрів розповіло виданню "Коммерсант-Украина".

Як відомо, в російському варіанті угоди пропонується закріпити практику узгодження українською стороною методики визначення тарифів на послуги з транзиту російської нафти з "Транснафтою", а також зобов'язати "Нафтогаз" забезпечувати безперешкодний доступ експертів "Газпрому" на об'єкти газотранспортної системи України. Крім того, російська сторона вимагає захисту своїх інвестицій і інвесторів в Україні, фактично наполягаючи на недоторканності їх власності. Україна відповідно до запропонованої російською стороною угоди повинна відмовитися від імунітету проти судових розглядів. Угоду пропонується підписати на невизначений термін.

"Це перелік того, чого хоче російська сторона, причому цей список бажань не міняється з року в рік. Ми прислухаємося до прохання партнерів у тій частині, яка має раціональне зерно, але сліпо підписувати угоду у такому вигляді ніхто не стане", - заявило джерело. Він навів у приклад пропозицію російської сторони щодо спільної розробки механізму формування тарифів на транзит нафти.

"З одного боку, ніхто не збирається ставити російський варіант формули, як того хоче "Транснафта", з іншого – волюнтаристського зростання тарифів на прокачування на 30%, як це було в кінці минулого року, теж більше не буде", - сказало джерело. За його словами, компромісом може стати підписання угоди, в якій буде вказана прийнята в країнах Євросоюзу формула тарифоутворення.

Партнер юридичної фірми "Правові партнери" Андрій Доманський відзначає, що окремі пункти угоди суперечать існуючому законодавству України. Наприклад, згідно з законом "Про судовий устрій", будь-яке рішення, прийняте в міжнародних арбітражних судах, повинне бути підтверджене на території України. Начальник аналітичного відділу ІК "Брокеркредитсервіс" Максим Шеїн вважає, що російська сторона не зацікавлена в підписанні угоди, яка буде суперечити українському законодавству і може бути оскаржена в українських судах. "Тому швидше за все Москва готова до компромісів", - говорить експерт.

Вчора голова уряду Росії Володимир Путін заявив, що обговорення проекту нової угоди між країнами проходить "дуже вдало", і документ може бути підписаний вже 30 квітня в ході зустрічі глав урядів у Сочі.

Читайте також:

Путін запропонував Азарову здати українську енергетику (повний текст угоди)

Москва готова кооперуватися з Києвом у ще двох українських галузях

Росія вимагає недоторканого статусу для своїх підприємств в Україні

Росія претендує на повний контроль над українською газовою трубою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: