Україна відновлює весь свій підводний флот

Україна має право на те, щоб мати власний підводний флот, наголосив міністр оборони, і пообіцяв довести до ладу єдину українську субмарину.

Єдиний підводний човен "Запоріжжя" після 15-річного ремонту буде відновлений і введений в дію.

Про це наголосив міністр оборони України Михайло Єжель.

Як повідомляє прес-служба Міноборони, кажучи про ситуацію з підводним човном "Запоріжжя", глава оборонного відомства зауважив, що був час, коли цю субмарину "ховали" на чотири - п'ять років.

"І казали, що його не буде. Сьогодні у світі лише 40 країн мають свій підводний флот. І я впевнений, що Україна має право на те, щоб мати власний підводний флот", - підкреслив Єжель.

У лютому командир "Запоріжжя" Олег Орлов оцінював готовність субмарини у 92%. Тоді він пообіцяв вивести човен в море влітку при належному фінансуванні.

Раніше повідомлялося, що Україна має намір звернутися по допомогу до Росії для забезпечення випробувань підводного човна "Запоріжжя" в Чорному морі аварійно-рятівними силами Чорноморського флоту.

Нагадаємо, дизельний підводний човен "Запоріжжя" (проект 641) наступного року відзначить 40-річчя з моменту спорудження в 1970 році. З 1997 року "Запоріжжя" знаходилася в ремонті на судоремонтному заводі міністерства оборони України в Балаклаві.

З 2003 року човен проходив ремонт в суднобудівельному заводі номер 13 Чорноморського флоту Російської Федерації. З моменту фактичного розділу ЧФ СРСР на початку 90-х років минулого століття підводний човен "Запоріжжя" в море не виходив.

Читайте також:

Україна спускає на воду субмарину "Запоріжжя" - весь свій підводний флот

ПР готова розмістити в Україні ще один іноземний флот

Україна вирішила будувати альтернативу Чорноморському флоту Росії

Міноборони продасть єдиний український ракетний крейсер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: