Україна відправила МВФ лист із тривожними обіцянками

Україна пообіцяла МВФ в обмін на кредит скасувати пільги на комунальні послуги, підвищити ціни на газ і обмежити підтримку гривні.

Україна відправила Міжнародному валютному фонду лист, підписаний президентом Віктором Ющенком, прем'єр-міністром Юлією Тимошенко та головою Національного банку Володимиром Стельмахом.

Лист не підписали представник опозиції Микола Азаров і голова Верховної ради Володимир Литвин. Останній заявив, що не може підписувати подібних документів без їх ухвалення у парламенті.

Як повідомляє газета "Сегодня", яка отримала в розпорядження чорновий варіант документа, лист містить кілька положень, що "зовсім не вкладаються в рамки передвиборчої кампанії".

В обмін на другий транш кредиту Україна готова піти на низку поступок. По-перше, українські керівники пообіцяли до кінця 2009 року впровадити нову пенсійну реформу. Відповідно до неї, щороку в державі на 6 місяців буде підніматися пенсійний вік. Тобто в 2010 році на пенсію будуть виходити в 60,5 років чоловіки й у 55,5 років жінки, у 2011-му – у 61 і 56 відповідно. Коли зростання пенсійного віку зупиниться, не повідомляється.

По-друге, будуть ліквідовані всі пільги з комунальних послуг. У документі не робиться жодних винятків, а це означає, що пільги, можливо, приберуть навіть ветеранам війни та інвалідам.

По-третє, українські керівники в листі пообіцяли значно підвищити ціни на газ для населення. Тобто, ціну хочуть довести до рівня ринкової, щоб держава не дотувала з бюджету різницю.

По-четверте, обіцяється встановлення ринкового курсу гривні до долара, причому після його стабілізації (рівень не зазначений) Нацбанк повинен сильно обмежити інтервенції на міжбанку заради збереження своїх золотовалютних резервів.

Також у документі чітко прописано, що дефіцит бюджету не може бути покритий за рахунок емісії грошової маси, а тільки за рахунок зовнішніх запозичень і збільшення податкового навантаження.

Нагадаємо, лист до МВФ із узгодженою позицією української влади Ющенко, Тимошенко і Стельмах домовилися підписати у понеділок на президентській нараді з координації дій органів державної влади та політичних сил в умовах економічної кризи.

Представники фонду вже зазначили, що шанси України на отримання другого траншу кредиту підвищилися. У МВФ напередодні повідомили, що готові надати другий транш 16-мільярдного кредиту, навіть за відчутно більшого дефіциту держбюджету, ніж планувалося. Але Україна має отримати додаткове фінансування для його покриття, наприклад, від Світового банку.

Також у МВФ заявили про готовність продовжити роботу своєї місії в Україні. Місія фонду залишила Київ після невдалих переговорів з урядом на початку лютого. Тоді переговори Кабміну і представників фонду провалилися через відмову уряду зменшити дефіцит держбюджету та переглянути прогноз інфляції на 2009 рік.

Читайте також:

МВФ: після "листа трьох" шанси України на кредит зросли

У МВФ та Тимошенко різні погляди на друкування грошей

Тимошенко помирилася з Ющенком і чекає на гроші МВФ

Партія регіонів: кредит МВФ ляже на плечі українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: