Україна відправила Румунії ноту з вимогою не забруднювати ріки

Україна висловила протест проти забруднення Тиси, проте судитися з румунами поки не збирається.

Україна вимагає від Румунії докладної інформації щодо забруднення річки Тиса важкими металами внаслідок прориву трубопроводу на станції очистки шламових вод.

Відповідний запит вітчизняне Міністерство закордонних справ направило Румунії та Єврокомісії.

За інформацією дипломатів, подальші дії України залежатимуть від реакції Румунії на вимоги, викладені в ноті. За словами речника МЗС Василя Кирилича, ноту румунській стороні було надіслано відразу після аварії, що сталася 16 квітня.

"Надіслали ноту, офіційну ноту МЗС Румунії і зажадали негайно поінформувати про ситуацію, яка склалася у зв’язку з викидами, і про вжиті заходи румунською стороною про недопущення подібних випадків", - повідомив Кирилич.

Що стосується ймовірності звернення України до Міжнародного суду з наміром домогтися відшкодування завданих Румунією екологічних збитків (таку пропозицію висловив голова комітету Верховної ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко), поки що українська сторона лише поінформувала про цей випадок Європейську комісію та очікує відповіді на звернення.

Тим часом представники окремих органів влади в Україні нагадують, що подібні випадки трапляються не вперше.

Зокрема, Гриценко на прес-конференції у Кіровограді в середу наголосив: "До наших річок щороку потрапляють шкідливі речовини. І Румунія жодного разу не компенсувала збитки, які завдавала нам. Такого більше допускати не можна".

Нагадаємо, 16 квітня на одній із неробочих шахт поблизу румунського містечка Бая Борша стався аварійний викид важких металів у транскордонні води.

Території України це небезпечне забруднення дісталося вже за кілька годин водами річки Тиса.

Це забруднення з боку Румунії не є першим. Щороку така ситуація повторюється кілька разів. Україна жодного разу не отримувала компенсації за забруднення, оскільки румунська сторона повідомляла про аварії із запізненням, коли концентрація металів ставала мізерною.

Читайте також:

З Румунії до України тече небезпечна для життя вода

Автобус із українською делегацією перекинувся в Румунії

Румунія готова надати громадянство чверті молдован

"Велика Румунія" загрожує територіальній цілісності України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: