Україна відправила в Косово підрозділ морської піхоти

Морські піхотинці українського флоту вперше братимуть участь в миротворчій операції.

9 квітня з Криму до Косова вирушили 98 українських миротворців. Вперше в миротворчій операції братимуть участь морські піхотинці українського флоту.

Сьогодні розпочинається завершальний етап чергової ротації національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолБат" багатонаціональної тактичної групи "Схід" сил КФОР у Косові.

Із Києва морські піхотинці залізничним транспортом вирушать до болгарського міста Софія, а звідти їх повезуть автотранспортом до американського табору Bondsteel у Косові.

Перша група у складі 86 миротворців відбула з Криму на початку квітня. Протягом 4 місяців морські піхотинці проходили в Криму спеціальну підготовку для виконання миротворчої місії. По закінченню програми відбулася церемонія прийняття присяги миротворця, в якій взяв участь командувач ВМС України адмірал Ігор Тенюх.

Нагадаємо, недавно свій миротворчий спецпідрозділ у Косові розформувало Міністерство внутрішніх справ. Миротворчий контингент українського МВС завершив виконання поставлених завдань й у грудні 2008 року з Косова були виведені основні сили контингенту, який складався з 180 людей.

Підрозділи ЗСУ виконують миротворчі завдання у складі багатонаціональних сил КФОР у Косові з 1 вересня 1999 року. Із 25 липня 2000 року завдання у складі багатонаціональної бригади "Схід" сил КФОР виконує національний контингент спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолБат".

Серед головних завдань, що покладаються на особовий склад українського миротворчого контингенту, - здійснення патрулювання, гарантування безпеки пересування місцевих жителів, несення служби на спостережних постах, надання гуманітарної допомоги, перевірка автомобільного транспорту та населення на предмет наявності зброї, вибухівки, наркотичних речовин та контрабанди.

Читайте також:

МВС розформувало свій миротворчий контингент у Косові

Миротворці полетять до Ліберії непідготовленими

Українські миротворці в Косові отримали статус учасників бойових дій

Експерт: літак з українцями в Уганді збили з гранатомета

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: