Україна відправляє в Росію ешелон зі смертельно небезпечним токсином

За переробку меланжу - токсичного компонента ракетного палива, що залишився з часів СРСР - Київ заплатить Росії мільйони євро.

Україна готує до відправки в Росію залізничний склад з меланжем - високотоксичним компонентом ракетного палива. Отрутохімікати будуть утилізовані на двох російських заводах.

Операція з вивозу небезпечного вантажу проводиться під егідою ОБСЄ. До кінця майбутнього року до Росії планується вивезти понад три тисячі тонн відходів.

Таким чином Україна позбавляється від небезпечних військових відходів, які зберігалися на території країни ще з радянських часів.

Меланж - компонент рідкого ракетного палива на 90 з гаком відсотків що складається з азотної кислоти і на малу частину з сірчаної кислоти. Пекельна суміш з часом роз'їдає стінки металевих ємностей. Щоб уникнути витоку, меланж час від часу переливають в нові цистерни. Особливо небезпечний його прямий контакт з активним середовищем.

В Україні склади меланжу є в Київській, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій, Одеській, Миколаївській і Харківській областях, а також в Криму.

Зазначимо, що за останні 7 років від цього ракетного палива позбавилися декілька республік колишнього Радянського Союзу, зокрема, Молдова, Азербайджан, Грузія.

Після повної утилізації меланжу на Вінниччині та Прикарпатті, звідки зараз вивозять токсини, з території України зникне лише п'ята частина ракетного палива. Решта сховищ чекатиме рішення ОБСЄ. Для утилізації отруйних речовин у самого Києва грошей немає.

Росія, яка виграла тендер на утилізацію меланжу, переробляє за 2-3 місяці 400 тонн небезпечного компоненту. Ешелони з кислотою йдуть на два заводи - до Дзержинську Нижегородської області і в місто Бійськ Алтайського краю.

З азотної кислоти можна виготовляти добрива і вибухові речовини для оборонної промисловості, тому підрядникам від переробки подвійна вигода. За першу партію меланжу з України завод отримає 5 мільйонів євро, за переробку всього залишку кислоти - 30 мільйонів євро.

Читайте також:

Україна вироблятиме двигуни для російських вертольотів

Після бомбардувань США в Іраку народжуються діти-мутанти

На Дніпропетровщині виявили радіаційні угіддя

Чорнобиль визнано найекзотичнішим у світі місцем для туризму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: