Україна відзначає День боротьби зі СНІДом

1 грудня Україна відзначає день боротьби зі СНІДом.

У середу, 1 грудня,  відзначається Міжнародний день боротьби зі СНІДом.

Як повідомили у прес-службі Товариства Червоного Хреста України, за оцінками міжнародних організацій, Україна має найгострішу епідеміологічну ситуацію з ВІЛ/СНІД у Європі й серед країн СНД.

Станом на початок 2010 року в державі проживало 360 тис. ВІЛ-інфікованих людей. Понад 77% серед ВІЛ-позитивних - це українці працездатного віку (15-49 років).

Товариство Червоного Хреста України розглядає проблему боротьби із ВІЛ/СНІДом передусім як проблему відповідальності суспільства загалом і кожного громадянина зокрема не тільки за своє життя, а й за майбутнє держави.

Як повідомлялося раніше, директор агентства ООН з боротьби зі СНІДом Мішель Сідібе повідомив, що кількість нових випадків ВІЛ у світі знизилося з 3,1 млн. у 2001 році до 2,6 млн. у 2009-му, або на 19%.

"У 56 країнах захворюваність стабілізувалася або помітно впала", - сказав Сідібе, виступаючи в Женеві.

За його словами, помітних успіхів добилися, зокрема, країни Африки на південь від Сахари, де кількість смертей від СНІДу за останні п'ять років скоротилася на 20%, а також Індія, Таїланд і Непал.

Нині в світі живе 33,3 млн. ВІЛ-інфікованих - на сто тисяч менше, ніж рік тому.

Всього за останні 30 років "чумою XX століття" заразилися близько 60 млн. чоловік. Майже половина з них померли.

За даними ООН, в Україні кількість ВІЛ-інфікованих серед молоді у віці від 15 до 24 років продовжує зростати.

В свою чергу США в рамках співпраці мають намір запропонувати Україні допомогу в боротьбі з поширенням ВІЛ/СНІД і туберкульозу, збільшивши обсяг технічної допомоги для України на 10 млн. доларів.

Нагадаємо, 5 червня 1981 року Американський центр контролю над захворюваннями зареєстрував нову хворобу - СНІД (синдром набутого імунодефіциту), і відтоді почався відлік кількості хворих і померлих від цієї хвороби, ліків від якої на сьогоднішній день немає.

Читайте також:

США допоможуть Україні у боротьбі з ВІЛ/СНІДом

В Україні ситуація зі СНІДом гірша, ніж в Африці

Знайдені антитіла, здатні справлятися з 90% типів вірусу СНІДу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: