Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна відзначає День пам'яті захисників. Боєць розповів про Іловайський котел і життя після полону

В Іловайському котлі офіційно загинуло близько 400 осіб.

В Україні 29 серпня відзначають День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність. Крім того, цей день – найкривавіший у сучасній історії. Життя після Іловайська можливе, каже боєць із позивним "Лекс". Про те, як він вижив, пройшов полон і живе далі, у сюжеті ТСН.19:30.

Максим Фіногін - боєць із позивним "Лекс" зайшов в Іловайськ у День Незалежності 2014 року і кільце навколо міста замкнулося. Кілька днів ближнього бою, а потім спроба виходу так званим "зеленим коридором", який виявився червоним.

Коли російська армія почала розстрілювати українських військових і добровольців, хлопці пішли в атаку. "Ми там 36 годин вели бій. То переговори, то бій, то переговори, то бій", - згадує Максим Фіногін.

Під час цих боїв добровольці взяли в полон кількох російських солдатів. "Вони сиділи в погребі. Тобто по нас стріляють з мінометів, нам немає куди ховатися, а вони в погребі сидіть. Кажу: ану наверх, якщо потраплять, хай по вас потрапляють",- додає він.

Відео Життя після Іловайська: що допомагає рухатись далі бійцям, які вижили  

29 серпня 2014 року - чи не найкривавіша дата новітньої української історії. В цей день в так званому зеленому коридорі російська армія з артилерії і танків розстріляла до трьох сотень людей. Ті, хто пройшов те пекло і вижив, сьогоднішній день називають своїм другим днем народження. За життям одного з таких бійців кілька років слідкує ТСН.  

Життя після Іловайська: що допомагає рухатись далі бійцям, які вижили  

Разом з полоненими-росіянами вони добу просиділи в полях Донбасу під обстрілами. На той момент набої майже закінчились, а третина підрозділу зазнала поранень. Утім, їх не залишили. 

Військові всі здалися ворогу. Росіяни тоді дали слово "русского офицера" - відпустити всіх, але додому відправили лише поранених. "Лекс" каже, що всі вони врешті одужали. 

Про точну кількість загиблих у ці дні досі невідомо. Офіційно - близько 400 полеглих, 500 поранених, 300 полонених.

Тортури, голод, відсутність чистого повітря і сонця - найжахливішим у полоні було не це, а сум за родиною, яку "Лекс" побачив лише за п'ять місяців. Утім, через за п'ять років після Іловайська він знов повернувся на фронт. Каже, що треба закінчувати те, що почав.

"Життя продовжується. Людина, яка думає за минуле, ніколи не буде добре жити", - каже він.

Іловайська операція мала бути успішною, якби українські війська і зайняли місто, то донецькі бойовики опинились без постачання зброї з боку Росії, тоді можна було б говорити про кінець війни.

Григорій Соляник тоді був водієм генерала Руслана Хомчака, який очолював Іловайську операцію. Після розстрілу в так званому коридорі вони разом полями виходили з оточення. Григорій переконаний, що цей котел - це і серйозні помилки у стратегії армії.

Справу Іловайська розслідують уже п'ять років. ТСН направила у генпрокуратуру запит, аби дізнатися, на якій стадії вони зараз. Відповідь: остаточних результатів досі немає.

"Головна військова прокуратура продовжує збір доказів та встановлення всіх осіб, причетних до розв’язання і ведення агресивної війни проти України, скоєння воєнних злочинів на території України, у тому числі віроломного вбивства українських військовослужбовців у районі міста Іловайськ", - йдеться у повідомленні.

Кореспондентка ТСН Мар'яна Бухан.

Залиште свій коментар

Вибір редакції