Україна відзначила річницю виведення радянських військ з Афганістану

Під час афганської війни загинули більше трьох тисяч українців. Сьогодні ставлення до "афганців" у суспільстві неоднозначне.

15 лютого в Україні пройшли заходи з нагоди 21-річчя виводу радянських військ з Афганістану та вшанування пам'яті загиблих воїнів-афганців.

21 рік тому міст над річкою Амудар'я в районі містечка Термез перетнув останній БТР 40-ї армії Радянського Союзу. В той день завершилося дев'ятирічне перебування обмеженого контингенту радянських військ на території Афганістану.

За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж три тисячі мешканців. Зараз в Україні - понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами, близько 4,6 тисяч членів сімей загиблих в Афганістані потребують допомоги.

Вшанувати світлу пам'ять тих, хто загинув у "афганському пеклі", приходять зазвичай і перші особи держави. Цьогоріч чинному президенту Віктору Ющенку та прем'єру Юлії Тимошенко "асистував" президентський полк, а новообраному гаранту Віктору Януковичу - урочисто вбрана рота внутрішніх військ.

От тільки ветерани кажуть, що при цьому їх не сприймають за людей. І навіть чиновники радять приховувати, що вони афганці – мовляв, ставлення в суспільстві "неоднозначне".

Як досі людям відгукується ціна, що СРСР сплатив за власну тверду позицію на Сході, - дивіться у відеосюжеті ТСН.

Читайте також:

Під час операції НАТО в Афганістані загинули 12 мирних мешканців

30 років вторгнення СРСР до Афганістану: США повторюють радянські помилки

У США помер скандальний сенатор - організатор постачань зброї моджахедам

Росія збирається відновити в Афганістані більше 100 радянських об'єктів

ВідеоВшанування пам'яті афганців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: