Україна вийшла в лідери за темпами падіння промисловості

Швидше за все в Україні зростали і споживчі ціни - на 17,6% у першому півріччі.

Україна стала абсолютним лідером за темпами промислового спаду серед держав колишнього Радянського союзу без урахування (Грузії і Туркменістану).

За даними комітету статистики CНД, промисловість України скоротилася в першому півріччі на 31,1% (до аналогічного періоду минулого року). На другому місці - Молдова (-24,9%), на третьому - Киргизстан (-17,9%), на четвертому - Росія (-14,8%). У Таджикистані, Вірменії та Казахстані індустрія втратила 13,3%, 11,5% і 2,7% відповідно.

Згідно з даними статкомітету, інвестиції в основний капітал на території СНД скоротилися за півроку на 15%, роздріб - на 4%, обсяги перевезення вантажів - на 20%.

Швидше за все в Україні зростали і споживчі ціни - на 17,6% у першому півріччі, за нею йдуть Білорусь (14,6%) та Росія (13,1%). Найменша інфляція в Молдові (1,1%).

Українська економіка була послаблена, і до кризи, пояснює Юлія Цепляєва з Merrill Lynch: "Не було макроекономічної стабільності, через дорогий газ зростав дефіцит рахунку поточних операцій".

"В Україні зберігаються ризики високої інфляції, тому що продовжують рости внутрішні ціни на газ і можливе послаблення гривні", - попереджає Ярослав Лісоволик з Deutsche Bank.

Незважаючи на кризу, є країни в СНД, що демонструють стійке зростання. Найбільше - в Узбекистані: випуск в індустрії збільшився за шість місяців на 9,1%. Зростання показника на 1% зафіксовано і в Азербайджані.

Читайте також:

Золоту промисловість України визнали банкрутом

Мінекономіки: найглибшу точку кризи Україна вже минула

Нацбанк: для реального сектора економіки найгірше залишилося позаду

ЄС виділив Україні 9 мільйонів євро на вугільну галузь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: