Україна виконає будь-яке рішення ООН у територіальній суперечці з Румунією

Україна беззастережно виконає будь-яке рішення Міжнародного суду ООН про делімітацію континентального шельфу у Чорному морі.

Україна беззастережно виконає будь-яке рішення Міжнародного суду ООН про делімітацію континентального шельфу та виключної економічних зон України і Румунії у Чорному морі.

На цьому наголосив сьогодні речник Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич.

Дипломат нагадав, що 3 лютого, у Гаазі Міжнародний суд ООН винесе рішення з цього конфліктного питання.

Кирилич поінформував, що інтереси України в Гаазі представляє українська делегації на чолі з послом Володимиром Василенком.

Речник МЗС зазначив, що доказова база української сторони є доволі сильною, об’єктивною та аргументованою і міститься у документах обсягом понад тисячу сторінок.

“Розв’язання у правовий цивілізований спосіб цього довготривалого спору є винятково важливим для України. Рішення, яке буде ухвалене Міжнародним судом, зніме дискусію, закриє суперечку між Україною та Румунією. Це рішення відкриє можливості залучення обома сторонами інвестицій у цей регіон і надасть можливість використовувати його природні ресурси”, - зазначив Кирилич.

Він підкреслив, що “будь-яке рішення з цього питання – яке б воно не було – виконуватиметься Україною”.

Водночас Кирилич наголосив на актуальності розв’язання цієї проблеми з огляду на підтримку Румунією європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Речник МЗС також пояснив, що, власне, о. Зміїний не є предметом розгляду в суді. “Острів Зміїний однозначно є територією України, що чітко закріплено у договорі про добросусідство і співробітництво між Україною та Румунією 1997 року”, - підсумував Кирилич.

3 лютого Міжнародний Суд ООН оголосить рішення у справі про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон України і Румунії в Чорному морі.

Справа про делімітацію континентального шельфу і виключних економічних зон України і Румунії в Чорному морі перебуває в суді з ініціативи Бухареста з 2004 року. 16 травня 2006 року Україна подала до Міжнародного суду ООН контр-меморандум.


Читайте також:
Битва за Зміїний: хто отримає нафту та газ?
Україна чекає рішення суду щодо статусу Зміїного
На Зміїний зможуть їздити туристи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: