Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна постачатиме до Європи російський газ, попри відсутність угоди щодо нових тарифів

На виконання зобов'язань української сторони також не повпливає і рішення госпсуду Києва. 

Незважаючи на відсутність зимової угоди щодо умов поставок та ціни на газ, Україна виконає всі свої зобов'язання щодо транзиту російського палива до Європи. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, передає УНІАН.

Також міністр зазначив, що жодним чином на зобов'язаннях України не позначиться і рішення Господарського суду Києва про примусове стягнення з російського "Газпрому" антимонопольного штрафу у розмірі 171 млрд долларів.

"Ми повністю виконаємо всі свої зобов'язання щодо транзиту російського газу. У нас немає жодних проблем із проходженням осінньо-зимового сезону. І росіяни це визнали, - сказав міністр. - Що стосується рішення щодо штрафу: на транзит воно не вплине".

Насалик наголосив, що можливість стягнення штрафу у вигляді конфіскації газу - технічно неможлива. 

Також міністр зазначив, що відсутність домовленості щодо "зимового пакету" не є "принциповою", оскільки питання необхідності закупівлі російського газу не стоїть.

Нагадаємо, раніше під час переговорів Росії і України в Брюсселі сторони не змогли домовитись про умови постачання та транзиту російського газу до країн ЄС упродовж зимового періоду. Також зазначимо, що наразі у Стокгольмському арбітражному суді розглядається позов українського "Нафтогазу" до російського "Газпрома". Українська сторона вимагає переглянути тариф на транспортування газу через європейські газотранспортні шляхи, відсутність чого призвела до здійснення антиконкурентної політики щодо українського ринку газу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції