Україна вимагатиме для себе гарантій безпеки від світу

Під конференції з роззброєння міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявить про необхідність підписання багатостороннього документа про гарантії безпеки.

Київ вважає за необхідне підписання багатостороннього документа про гарантії безпеки неядерним державам.

Про це планує заявити в ході роботи конференції з роззброєння міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, повідомив директор департаменту МЗС Олег Волошин.

"Грищенко має намір чітко викласти думку, що Україна вважає відсутність багатостороннього юридично зобов'язуючого документа про гарантії безпеки неядерним державам, одним з головних недоліків чинного режиму ядерного нерозповсюдження", - сказав він.

Волошин додав, що Україна виступає за продовження пошуку прийнятних форматів і узгодження позицій з приводу вирішення цієї проблеми в рамках конференції з роззброєння.

"Вказаний документ, на відміну від політично декларованих заяв, буде мати обов'язкову юридичну силу і передбачати реальні механізми незастосування ядерної зброї проти тих держав, які ними не володіють", - зазначив спікер.

Волошин також повідомив, що Україна виступає за невідкладне відновлення змістовної роботи конференції з роззброєння.

"Оскільки вважає, що принципи багатосторонності при розгляді питань у цій сфері ще не вичерпали свої можливості", - сказав він.

Чиновник повідомив, що з 1999 року робота конференції була ускладнена відсутністю консенсусу серед її країн-членів з приводу програми роботи.

При цьому, за словами, Волошина Київ підтримує продовження роботи конференції у форматі неофіційних консультацій, що дає можливість пошуку узгоджених рішень з приводу конкретних питань порядку денного.

"Разом з тим, такий формат не повинен розглядатися як альтернатива переговорного процесу в рамках конференції з роззброєння", - зазначив він.

Як відомо, 11 червня Грищенко візьме участь у роботі конференції з роззброєння в Женеві.

Читайте також:

В Америці Януковича назвали "провідним учасником" ядерного саміту

Янукович добровільно віддав останній збройовий уран

Україна попросила в ООН гарантій безпеки

Україна запропонувала США свої підприємства для утилізації зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: