Україна вимагатиме компенсацію за сталінські репресії

Україна може вимагати від Росії компенсації українцям, чиї родичі піддалися гонінням у тридцяті роки.

Роман Круцик, заступник директора українського Інституту національної пам'яті, переконаний, що Росія як правонаступниця СРСР повинна визнати державним злочином сталінські репресії і виплачувати компенсації громадянам України, чиї родичі піддалися гонінням у тридцяті роки.

"Ми маємо повне моральне право після вибачень вимагати компенсації, як Німеччина до цих пір виплачує компенсацію євреям", - заявив Круцик, який у складі української делегації взяв участь у Днях пам'яті жертв політичних репресій 1937-38 років, що пройшли на Соловецьких островах.

Круцик підкреслив, що кожен десятий, розстріляний на Соловках, був українцем.

Інститут національної пам'яті, представником якого є Круцик, був створений за ініціативою президента України Віктора Ющенка.

"Нам необхідно знати правду. Чому без війни ця нація понесла тисячі жертв", - заявив Ющенко, пояснюючи видання указу про створення Інституту.

Нагадаємо, в листопаді 2006 року Верховна Рада України прийняла внесений президентом закон про Голодомор з поправками, запропонованими спікером Олександром Морозом.

Таким чином парламент визнав Голодомор 1932-33 років актом геноциду українського народу. 17 січня в Європарламенті був представлений проект декларації про визнання Голодомору в Україні геноцидом.

У квітні 2007 року, напередодні 75-х роковин Голодомору 1932-33 років, президент України Віктор Ющенко призвав світову спільноту приєднатися до визнання цієї трагедії актом геноциду українського народу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: