Україна вимагає, щоб Росія припинила порушувати угоду про ЧФ РФ

МЗС нагадує російській стороні про обов'язкове узгодження будь-яких переміщень військових формувань ЧФ РФ.

Василь Кирилич
Прес-секретар МЗС Василь Кирилич
Міністерство закордонних справ України знов застерігає російську сторону від порушень двосторонніх угод по базуванню Чорноморського флоту в Криму.

Як повідомив прес-секретар МЗС Василь Кирилич, "у зв'язку з інцидентом МЗС знов застерегло російську сторону від можливих порушень двосторонніх угод у питаннях перебування ЧФ РФ на території України і законодавства України".

Також Кирилич підкреслив, що МЗС України нагадує російській стороні про обов'язкове узгодження з компетентними органами України будь-яких переміщень, пов'язаних з діяльністю військових формувань ЧФ РФ поза місцями їхньої дислокації.

Нагадаємо, 23 липня у Севастополі вибухнув гучний скандал: представники Державтоінспекції та інших правоохоронних органів України затримали три російські вантажні автомашини з ракетами на борту, а також 22 бронетранспортери, які не погодили з місцевою владою своє пересування вулицями Севастополя. Також були затримані автомобілі з крилатими ракетами типу "Малахіт".

Росія наполягає, що БТРи брали участь у репетиції параду, присвяченого Дню ВМФ РФ.

Пізніше Севастопольське управління МВС заявило, що ніякого блокування БТРів взагалі не було, а насправді ДАІ просто запропонувало російській військовій техніці обрати інший маршрут для переміщення до місця постійної дислокації.

Проте ця заява вже не змогла зупинити скандал: два дні тому, 21 липня, севастопольська ДАІ вже затримувала дві вантажівки з аналогічними ракетами, які незаконно перевозилися містом. Ще один схожий випадок із затриманням колони вантажівок з ракетами стався 10 липня.

Після третього поспіль випадку затримання в Севастополі російських ракет стало відомо, що радник-посланець посольства Росії на Україні Володимир Лисенко, який займався питаннями Чорноморського флоту, на вимогу Києва повинен залишити Україну до 29 липня.

Читайте також:

Севастопольська ДАІ заперечує факт затримання російських БТРів

ЧФ Росії звинуватив Україну в провокації

Україна висилає російського дипломата

Росія наполягає, що має право возити свої ракети Севастополем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: