Україна вимагає у Молдови частину території

Київ звинувачує Кишинів у невиконанні договору щодо передачі Україні ділянки землі в районі траси Одеса-Рені.

Траса Одеса-Рені
Ділянка траси "Одеса-Рені" стала причиною міжнародного скандалу
Україна наполягає на поверненні Молдовою ділянки землі в районі траси Одеса-Рені в селі Паланка. Про це 22 квітня під час виступу в парламенті заявив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

"Наша позиція є гранично чіткою. І мені здається, всім зрозуміло, це зобов'язання молдовської сторони, яке вони повинні були виконати ще багато років тому... 10-12 років. І будь-які зволікання і аргументи - вони сьогодні українською стороною не сприймаються", - наголосив Грищенко.

При цьому він додав, що одразу після проведення місцевих виборів у Молдові, Київ наполягатиме на проведенні глибокої дискусії на міжнародному рівні, наприклад на рівні глав МЗС, для розгляду комплексу питань взаємодії між країнами.

"І, цілком зрозуміло, що це питання буде чітко поставлене в контексті наших майбутніх відносин", - сказав він.

Як повідомлялося, відповідно до угоди про кордон від 1999 року Молдова передала Україні в користування ділянку автомагістралі Одеса-Рені протяжністю 7,7 км, але прилегла до дороги територія в районі села Паланка залишалася у власності Молдови.

Після зміни влади в Молдові в 2009 році Україна зажадала передати їй у власність територію площею майже 1 тис. га, мотивувавши це передачею Молдові у власність 450 м берегової лінії на Дунаї у 2002 році, завдяки чому та отримала вихід до моря і можливість побудувати порт Джурджулешть.

Читайте також:

Україна відбере в Молдови порт на Дунаї

Європа проміняла Україну на Молдову

Wikileaks: молдавські політики пропонували віддати Придністров'я Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: