Україна вимагає від РФ скасувати призов мешканців окупованого Криму до своєї армії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За оприлюдненими даними Міністерства оборони РФ, вже понад 800 жителів окупованого Криму відправлено до місць проходження військової служби.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку із призовом Російською Федерацією на військову службу громадян України, які проживають в окупованому Криму.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

За оприлюдненими даними Міністерства оборони Російської Федерації, вже понад 800 жителів окупованого Криму відправлено до місць проходження військової служби. Зазначається, що загалом, восени 2017 року Росія планує направити з тимчасово окупованої території близько 2000 осіб на комплектування збройних сил РФ, у тому числі за межами Криму.

Згідно з міжнародним гуманітарним правом, державі-окупанту забороняється примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах, так само, як і забороняється чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії.

МЗС України вимагає від Російської Федерації скасувати незаконне рішення про призов на військову службу на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м.Севастополь (Україна), усунути всі спричинені ним наслідки, забезпечити неухильне дотримання своїх міжнародних зобов’язань як держави-окупанта, а також повною мірою виконати Резолюції ГА ООН від 27 березня 2014 року «Територіальна цілісність України» та від 19 грудня 2016 року «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)». 

Нагадаємо, на військову службу до російської армії збираються призвати понад 2 тисячі мешканців окупованого Криму. У Севастополі й Криму на військову службу призвуть понад 2 тис. громадян, які будуть виконувати військовий обов'язок на кораблях і в підрозділах берегових військ Чорноморського флоту.

Як зазначається, новобранців будуть доставляти до місць служби в складі призовних команд автомобільним, залізничним та авіатранспортом. Згідно з графіком перші відправки новобранців у війська заплановані на середину жовтня. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції