Україна вимагає від росіян компенсацій за морські аварії

На думку МЗС України, російські судновласники мають компенсувати збитки від аварій у Керченській протоці.

Птах, постраждалий від мазуту
УНІАН
На думку українського МЗС, за збитки, завдані Криму, мають нести відповідальність російські судновласники.
Міністерство закордонних справ України має намір звернутися до російських компаній-судновласників із питанням про відшкодування збитків, завданих катастрофами кораблів у Керченській протоці поблизу берегів Криму.

Про це сьогодні, 20 листопада, на брифінгу заявив керівник прес-служби МЗС Андрій Дещиця.

"МЗС має намір звернутися до російської сторони з питанням про відшкодування завданих збитків, але йдеться про відшкодування збитків з боку власників тих кораблів, які стали причиною катастрофи", - заявив він, додавши, що про відшкодування збитків РФ як державою мова не йде.

МЗС також має намір найближчим часом звернутися з нотою до російських колег із проханням проконтролювати виконання цієї вимоги, додав Дещиця. 

Нагадаємо, 11 листопада шторм став причиною надзвичайної події в Азовському та Чорному морях поблизу берегів Криму: протягом одного дня тут потонули чотири судна, ще шість сіли на мілину, отримали пошкодження два танкери.

Арсеній Яценюк
Архів
Так вважає український МЗС.
З російського танкера "Волгонафта-139", що розламався в Керченській протоці, в море вилилося близько двох тисяч тонн мазуту, на затонулих суховантажних кораблях, що також належать власникам із РФ, знаходилося близько 7 тисяч тонн сірки. Нещодавно було зафіксовано витікання сірки в море.

Морські катастрофи завдали великих збитків Кримському півострову. Зокрема, нафторподуктами було забруднено острів Коса Тузла - на 6 000 метрів у довжину та 300 метрів вглиб.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: