Україна вимагає від Росії зберегти кордон часів СРСР

У питанні розділення Керченської протоки офіційний Київ вважає принциповим питання збереження кордону за картами, які діяли за часів Радянського Союзу.

Україна наполягає на збереженні кордону з Росією в Керченській протоці за картами, які діяли в період СРСР, але готова піти на компроміс у господарських питаннях, повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

"Оскільки в радянські часи кордон тут проходив і це закріплено в різних картах, ми наполягаємо на визначенні кордону, і Росії це треба визнати", – сказав Волошин, зазначивши, що це питання "принципове".

Водночас представник МЗС вказав на готовність української сторони обговорювати з Росією господарські питання, пов'язані з використанням Керченської протоки, зокрема в судноплавстві.

Україна та Росія намагаються розділити Керченську протоку з 1996 року.

Конфліктність питання полягала в тому, що позиція української сторони ґрунтується на радянських картах, де лінія кордону між Кримською областю УРСР і Краснодарським краєм РРФСР проходила по середині між їхніми берегами.

В цьому випадку штучно виритий у мілководній протоці Керч-Єнікальський канал, яким судна проходять до декількох російських портів Азова, відійшов би Україні. Російська сторона з цим не згодна й пропонує провести кордон по середині судноплавного фарватеру.

17 травня Україна й Росія домовилися про демаркацію сухопутного кордону.

Читайте також:

Україна й Росія знову не поділили кордон через суперечку за Керченську протоку

Україна та Росія поділять кримські маяки

МЗС пообіцяло не здавати Росії Тузлу

Янукович і Мєдвєдєв домовилися з'єднати Крим з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: