Київ вимагає відкликати генконсула Росії

Якщо висилка російського генконсула в Одесі станеться, це загрожує перерости у дипломатичну війну між Москвою і Києвом.

Генконсул РФ в Одесі Олександр Грачов
Генконсул РФ в Одесі Олександр Грачов (фото Газета "Обозрение" )
Україна вимагає в Росії відкликання високопоставленого дипломата - генконсула РФ в Одесі Олександра Грачова, якого звинувачують у антиукраїнській діяльності.

Також сьогодні або завтра на вимогу української влади країну залишить радник посольства РФ Володимир Лисенко.

Якщо фактична висилка російського генконсула станеться, це загрожує перерости у дипломатичну війну між Москвою і Києвом.

Про можливість дострокового від'їзду генконсула РФ в Одесі Олександра Грачова повідомила на минулому тижні партія "Братство". Прес-служба "Братства" оголосила, що найближчим часом Грачов може бути відкликаний зі свого поста через "українофобську діяльність". Проте в генконсульстві РФ інформацію "Братства" тоді не підтвердили. "Такої інформації у нас немає, у "Братства" її немає й поготів", - заявив прес-аташе диппредставництва Георгій Мєсоєд.

Тим часом у минулий четвер стало відомо, що українська влада наказала залишити до 29 липня територію країни раднику посольства РФ Володимиру Лисенку, який займається питаннями перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі. Хоча і в посольстві РФ у Києві, і в МЗС України відмовилися коментувати цю інформацію, її підтвердив сам Лисенко. "Я виїжджаю з країни в понеділок-вівторок", - коротко повідомив він журналістам.

У суботу фактичну висилку високопоставленого російського дипломата прокоментував особисто глава МЗС РФ Сергій Лавров. Причому вельми жорстко. "Ініціатори (таких акцій) намагаються розігрувати російську карту для досягнення своїх внутрішньополітичних цілей, і це дуже сумно, - сказав міністр. - Ситуація розглядується в Росії як ще один крок у низці недружніх дій з боку Києва відносно Росії. Це питання не залишиться без наслідків".

Тим часом, як стало відомо з дипломатичних джерел, фактичною висилкою Володимира Лисенка українська влада, схоже, вирішила не обмежуватися, вимагаючи від Москви відкликання ще більш високопоставленого дипломата - генконсула РФ в Одесі Олександра Грачова. Інформацію джерел підтвердила заява "Братства". "Він дійсно пакує валізи, і це дуже хороший знак", - заявив лідер "Братства" Дмитро Корчинський.

Джерела наполягають, що ситуація з фактичною висилкою двох російських дипломатів наприкінці минулого тижня обговорювалася телефоном на рівні керівництв МЗС двох країн: Москва, природно, наполягає на перегляді рішення Києва. Якщо фактична висилка генконсула РФ в Одесі станеться, це означатиме початок дипломатичної війни між Москвою і Києвом.

Вимога Києва до Володимира Лисенка залишити Україну може бути пов'язаною з проблемами між РФ та Україною довкола Чорноморського флоту. Останнім часом у Криму сталося кілька випадків затримання вантажівок з російськими ракетами, що перевозились без узгодження з українською стороною.

Головком російського ВМФ адмірал Володимир Висоцький визнав, що при транспортуванні військових вантажів у Севастополі російська сторона порушила угоду про базування Чорноморського флоту і пообіцяв покарати винних. Проте навіть це визнання-вибачення не змінило рішення Києва відносно Володимира Лисенка.

Олександра Грачова українські ЗМІ раніше звинувачували в тому, що з його призначенням у 2006 році на пост генконсула РФ в Одесі там не лише активізувалися старі, але й почали створюватися нові антиукраїнські організації і партії. Проте з боку української влади жодних претензій до нього досі не було.

Читайте також:

Росія вважає, що ЧФ має бути у Криму і після 2017 року

Росія визнала свою провину в перевезенні ракет Севастополем

Мєдвєдєв упевнений у покращенні стосунків з Україною

Росія будує ракетно-ядерний флот для нащадків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: