Україна вирішила будувати альтернативу Чорноморському флоту Росії

До 2017 року українське військове відомство запланувало збудувати 4 корвети. Вартість першого корабля становитиме приблизно 250 млн євро.

Міністерство оборони планує до 2026 року збудувати 10 кораблів класу "корвет". Перший корабель має бути створено вже до кінця 2012-го.

Згідно із затвердженою програмою кораблі збиратимуться на Чорноморському суднобудівному заводі, повідомив директор департаменту розробки і закупівлі озброєнь і військової техніки Міноборони Володимир Грек.

За його словами, загалом до 2017 року планується завершити будівництво чотирьох корветів.

"У будівництві кораблів братимуть участь близько 30 вітчизняних підприємств. Озброєння для українських корветів поставлятимуть французькі компанії DCNS, MBDA, Eurotorp", – уточнив Грек.

Перший корвет будуватимуть впродовж 6 місяців без попередньої оплати. Наступного року на нього з державного бюджету буде виділено близько 180-200 млн грн.

"У ході подальшої роботи буде остаточно визначена вартість робіт з будівництва самого корабля і вартість постачання озброєнь. Фіксована ціна будівництва одного корвета визначатиметься через місяць після здачі першого корабля", - пояснив Грек.

Експерт прогнозує, що вартість першого корабля становитиме близько 250 млн євро. Причому, за його даними, у Європі вартість подібних кораблів сягає близько 300 млн євро.

Водночас раніше Грек повідомив, що Міноборони вивчає можливість продажу єдиного українського ракетного крейсера "Україна". Поки що його доля не визначена, її мають спільно вирішити Київ та Москва.

Нагадаємо, до 2017 року територію Криму має залишити Чорноморський флот Російської Федерації. Кремль неодноразово заявляв про своє бажання залишити військову базу у Севастополі, зокрема, наполягаючи, що флот також слугує захисту української землі.

Читайте також:

Міноборони продасть єдиний український ракетний крейсер

Росія збирається залишити свій флот у Криму ще на сто років

Підводний човен ЧФ РФ грубо порушив українське законодавство

Росія таємно стягнула бойову техніку на околиці Севастополя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: