Україна висуне претензії на російське майно за кордоном

Процес врегулювання прав власності між Росією та Україною обіцяє бути нелегким.

У відповідь на заяви Росії про право власності на 300 об’єктів на території України, Київ може висунути аналогічні претензії на майно за кордоном, що контролюється РФ. Про це заявив заступник глави комітету Верховної ради з закордонних справ Леонід Кожара (Партія регіонів).

Депутат висловив упевненість у тому, що процес врегулювання прав власності між двома країнами буде нелегким. Кожара в першу чергу засумнівався, що Росія може претендувати на промислові об'єкти. "У нас - ринкова економіка і промислові об'єкти вже приватні. А суперечка може вестися тільки про держмайно", - наголосив він.

У парламентському комітеті з закордонних справах відзначили, що питання майнових прав активно обговорювалося більше 10 років тому, коли вирішувалося питання розподілу боргів СРСР. "Як Росія заявляє права власності на об'єкти на території України, так само і Україна може претендувати на майно за кордоном. Пайовий внесок України в майні колишнього СРСР за кордоном складає 16,37%", - підкреслив Кожара.

Нагадаємо, що в грудні 1994 року було підписано угоду про "нульовий" варіант, згідно з яким Росія стала спадкоємницею колишнього СРСР по зовнішньому боргу і активах, включаючи і зарубіжну власність. Верховна рада не ратифікувала угоду.

Як відомо, Росія претендує на 300 спірних об'єктів в Україні. Про це заявив заступник глави Росмайна Юрій Мєдвєдєв. За його словами, після того, як Віктора Януковича обрали новим президентом України, Росія чекає, що процес врегулювання відносин власності між двома країнами вийде на новий рівень.

За його словами, до списку в основному увійшли об'єкти санаторно-курортної сфери, деякі наукові установи і лабораторії. Росія вважає, що багато об'єктів, всупереч підписаній угоді, Україна, нібито, використовує на свій розсуд: їх продають, створюють нові акціонерні товариства. Зокрема зараз за активної участі МЗС Росії йде розгляд відносно прав власності на санаторій-профілакторій "Політ" в Криму.

В Україні на звинувачення Росії відплатили тією ж монетою. Прес-служба Фонду держмайна повідомила, що сьогодні російська сторона, не чекаючи офіційного визнання права власності, відчужує спірне майно. У 2004 році інспекція Міністерства з податків і зборів у місті Єсентуки прийняла рішення про реалізацію майна санаторію "Україна", що належить Україні. Подібна ситуація склалася навколо санаторіїв "Промінь" (Алушта), "Нева" (Алушта), кримських баз відпочинку "Кулон" і "Вертоліт", де Росія одноосібно розпоряджається майном.

Читайте також:

Росія подала документи на право власності 78 об'єктів в Україні

Росія претендує на володіння 300 об'єктами в Україні

Азаров пообіцяв, що більше у російських компаній в Україні проблем не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: