Україна витрачатиме щороку 10 мільйонів на прикордонні стовпчики з Росією

Україна витрачатиме щороку 10 мільйонів на прикордонні стовпчики з Росією

Потрібен і відповідний настрій у наших російських партнерів / Фото: РИА Новости

Демаркацію кордону з Росією буде завершено не раніше, ніж через 5 років.

Президент України своїм відповідним указом створив делегацію з метою демаркації кордону України з Молдовою, Білоруссю та Росією. Про це заявив представник України з договірно-правового оформлення держкордону, посол з особливих доручень МЗС Леонід Осаволюк.

"Ми провели минулого місяця засідання спільної комісії у Чернігові, вперше виїхали на місцевість у район точки стику трьох кордонів — України, Росії та Білорусі. Там ми провели і зустріч експертів трьох держав з визначення і юридичного оформлення цієї точки стику. В принципі ми її визначили, і зараз будемо вирішувати, яким чином її позначити, а також ведемо перемовини щодо визначення термінів підготовки відповідних тристоронніх документів", — сказав Л.Осаволюк.

"Якщо у нас буде йти все нормально, і цьому процесу буде приділятися така ж увага, яка приділяється сьогодні, якщо буде відповідний настрій у наших російських партнерів, то протягом 5 років ми могли б цей процес завершити", — заявив він.

Точну суму, закладену в бюджеті Україні 2012 року, на демаркацію кордону на всіх ділянках назвати Осаволюк не зміг, "оскільки ціла низка міністерств і відомств залучені у цей процес і фінансування розподілено між цими структурами".

"В цілому, це в межах до 10 млн грн. Головним виконавцем демаркаційних робіт буде Держслужба геодезії і картографії, а також Агентство земельних ресурсів України", — заявив Осаволюк.

Нагадаємо, у середині вересня голова МЗС РФ Сергій Лавров за підсумками переговорів з українським колегою Костянтином Грищенком заявив, що Україна і Росія найближчим часом приступлять до демаркації спільного кордону.

Читайте також:

Україна і Росія знайшли місце для першого прикордонного знаку

Україна відгородиться від Росії у вересні

Янукович доручив готувати проведення кордону з Росією

Україна і Росія домовилися про демаркацію кордону

Повʼязані теми:

Наступна публікація