Україна витратила 3 мільярди, щоб навчити українців російської мови

В Україні існує понад тисячу загальноосвітніх закладів з російською мовою навчання. В Росії українських шкіл немає взагалі.

У Росії при офіційній кількості 2,9 млн українців лише 205 людей вивчають українську мову в школах, і всього 100 людей - факультативно. При цьому в Україні серед 8,3 млн росіян російською мовою в навчальних закладах навчаються близько 2 млн людей, факультативно мову вивчають ще 165 тисяч.

Про це свідчить порівняльна таблиця задоволення освітніх потреб росіян в Україні і українців у Росії у 2008-09 роках, підготовлена за Секретаріатом президента України.

Інші форми задоволення просвітницьких потреб українців у Росії відсутні, стверджують у Секретаріаті президента.

У той же час офіційна кількість росіян в Україні складає трохи більше 8,334 млн людей. При цьому в Україні існує 983 дошкільних навчальних закладів з російськомовною формою навчання, які відвідує 164 027 дітей.

Крім того, в Україні існує 1 199 загальноосвітніх закладів з російською мовою навчання і 1 755 загальноосвітніх навчальних закладів з українською та російською мовами навчання. У них 1 292 518 учнів вивчають російську мову як предмет, ще 165 544 учні вивчають російську мову факультативно або в гуртках.

У професійно-технічних навчальних закладах з російською мовою навчаються 51 685 людей, у вузах різних рівнів акредитації російською мовою навчаються 454 842 людей.

При цьому за рахунок державного бюджету України був надруковано 1 555 500 екземплярів підручників російською мовою вартістю більше 18,616 млн грн. Також було надруковано 125 тисяч екземплярів українсько-російських термінологічних словників за рахунок держбюджету України (1,5 млн грн). З бюджетів усіх рівнів України на утримання навчальних закладів з російською мовою навчання було витрачено близько 3,196 млрд грн.

Читайте також:

Україна відкинула звинувачення РФ у дискримінації росіян

МЗС України критикує Росію за тиск на ОБСЄ щодо мови

РФ закликала Європу розібратися з російською мовою в Україні

Рада дозволила судочинство російською мовою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: