Україна вийшла у світові лідери за кількістю депутатів

За підрахунками віце-спікера ВР, в Україні нараховується понад 200 тисяч депутатів місцевих рад. Це один з найбільших депутатських корпусів у світі.

На сьогоднішній день в Україні один з найбільших депутатських корпусів у світі. Про це повідомив віце-спікер Верховної ради Микола Томенко, розповідаючи на парламентських слуханнях про проблеми місцевого самоврядування.

"На сьогоднішній день в Україні, можливо, один з найбільш чисельних депутатських корпусів у світі", - зазначив Томенко, зазначивши, що в Україні нараховується 233 тисячі 493 депутата місцевих рад.

"У свій час, при переході на пропорційну систему обласні, міські та районні ради необґрунтовано збільшили кількість депутатського корпусу", - цитує Томенка його прес-служба.

Як приклад цього, віце-спікер навів Харківську та Тернопільську обласні ради, в яких відповідно налічується 150 та 120 депутатів, а також міську раду столиці з чисельністю 120 депутатів. "Очевидно, об’єктивну реальну кількість депутатського корпусу повинна визначити Верховна рада, скоротивши її, як мінімум, на третину", - додав він.

Також віце-спікер висловився за розширення повноважень системи місцевого самоврядування. "Реальне економічно та фінансово самостійне місцеве самоврядування можливе лише після змін до Конституції", - сказав він та додав, що всі соціологічні дослідження показують, що у громадян України є повна підтримка необхідності змін саме в частині розширення прав місцевого самоврядування.

"За будь-яких виборчих систем місцеве самоврядування не буде ефективним поки зберігатиметься дуалізм влади і конфлікти між радами та адміністраціями", - підкреслив Томенко.

Читайте також:

Рада ліквідувала комісію по дачі Януковича

Рада відмовилась скасувати дублювання фільмів українською мовою

До коаліції у ВР приєднались 5 бютівців

За два дні Литвин збільшив суму збитків Ради від яєць та шашок в 10 разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: