Україна визначилась з офіційною позицією щодо війни в Лівії

Київ підтримав резолюцію ООН, яка передбачає можливі бойові дії на тероторії Лівії. Україна задоволена наданою можливістю проведення гуманітарних операцій з метою евакуації.

Костянтин Грищенко
УНІАН
Костянтин Грищенко
Україна позитивно оцінює резолюцію Ради безпеки ООН щодо Лівії. Про це заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

"Для нас принципово, що є можливість проведення гуманітарних операцій з метою евакуації", - заявив Грищенко, коментуючи зміст резолюції.

Нагадаємо, Рада безпеки прийняла більшістю голосів резолюцію по Лівії. Резолюція передбачає закриття повітряного простору для лівійської авіації, можливі бойові дії без застосування наземних сил.

"Документ уповноважує всі країни ООН вживати необхідних заходів для захисту цивільного населення і населених пунктів, що знаходяться під загрозою насильства, у тому числі в Бенгазі, виключаючи будь-яку форму іноземної окупації в будь-якій частині території Лівії", - йдеться в тексті резолюції.

Документ також передбачає посилення санкцій відносно ряду лівійських керівників і заморожування активів лівійської Національної нафтової корпорації і Центрального банку країни, які пов'язують з лідером країни Муамаром Каддафі.

За проект резолюції, представленої делегаціями Лівану, Великобританії, Франції і США проголосували 10 з 15 країн-членів РБ ООН. П'ять країн - Росія, Китай, Німеччина, Індія та Бразилія - від голосування утрималися.

Між тим, влада Лівії вже заявила, що цей документ загрожує єдності країни.

Читайте також:

Каддафі пообіцяв світу "другий Афганістан"

Євросоюз визнав лівійську опозицію законною владою в країні

РБ ООН оголосила про створення безпольотної зони над Лівією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: