Україна визнала 134 мільйони доларів боргу перед Білоруссю

Український посол заявив, що білоруська сторона пов'язує боргові зобов'язання України з демаркацією українсько-білоруського кордону.

Надзвичайний і повноважний посол України в Білорусі Роман Безсмертний заявив, що Україна визнала 134 мільйони доларів боргу перед Білоруссю.

"Сума боргу зафіксована в міждержавних переговорах і визнана українською стороною. Тепер треба шукати механізм вирішення цього питання. На сьогодні ця сума складає 134 мільйони доларів. Дискусія велася складна, називали різні цифри - від 300 до 50 мільйонів, але названа мною цифра кілька разів фіксувалася в документах. Очевидно, нам доведеться вирішувати цю ситуацію", - сказав Безсмертний.

Дипломат підкреслив, що білоруська сторона зв'язує боргові зобов'язання України з демаркацією українсько-білоруського кордону. "У цьому і полягає проблема: пов'язано два питання, які в принципі не можуть бути пов'язані. Тому що одне з них вирішується розчерком пера і спільною роботою, а друге зав'язане на парламент, на уряд, на бюджет держави", - пояснив він.

Посол повідомив, що Білорусь також порушила питання, пов'язані з майном на території Криму і Чернігівської області. В той же час, за його словами, статус об'єктів, на які претендує Білорусь, на сьогодні безгосподарський.

"Йдеться не лише про санаторії, але і про акваторію, водозабірні станції і деяких інших - це декілька споруд. Життя йде, деформуються гирла річок, що відбивається на питаннях майна між двома країнами", - відмітив посол.

Нагадаємо, договір про державний кордон між двома країнами був підписаний в 1997 році і в тому ж році ратифікований Україною. Білорусь же впродовж 13 років блокувала його ратифікацію, вимагаючи від Києва погасити борг українських господарюючих суб'єктів перед Мінськом, що накопичився до 1992 року. Київ зі свого боку відмовлявся визнавати за собою цей борг.

17 травня 2010 року президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закон "Про ратифікацію Договору між Республікою Білорусь і Україною про державний кордон". Проте, ратифікаційні грамоти досі не передані Україні - знову-таки унаслідок держборгу Києва перед Мінськом.

Читайте також:

Білорусь пробачить Україні 50 млн дол. боргу в обмін на дешеву електрику

Соратник Ющенка став послом України в Білорусі

Україна піде на поступки Білорусі заради демаркації кордону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: