Україна вмовляє Росію не залишати її на зиму без газу

Українська сторона наголошує, що не збирається віддавати за рішенням суду 11 млрд кубометрів газу RosUkrEnergo й залишати населення цієї зими без тепла.

Україна веде переговори з російським "Газпромом" про врегулювання ситуації щодо рішення Стокгольмського арбітражного суду стягнути з НАК "Нафтогаз України" 11 млрд кубометрів газу на користь компанії RosUkrEnergo. Про це повідомив міністр палива й енергетики Юрій Бойко.

"Поки вивчаємо рішення суду, ідуть переговори з "Газпромом", щоб ця ситуація була врегульована без порушення газового балансу країни. Це ключовий момент, ніхто не збирається передавати 11 млрд кубометрів газу й залишати населення цієї зими без тепла", - сказав міністр.

Він підкреслив, що "Нафтогаз" не має змоги віддавати газ у таких обсягах.

Бойко також спростував обвинувачення представників Блоку Юлії Тимошенко в тому, що НАК після приходу в березні до влади нового уряду змінив свою позицію в суді й погодився на умови RosUkrEnergo.

"Вони обвинувачують самі себе. Думаю, треба оприлюднити всю цю переписку "Нафтогазу" і "Газпрому", тоді всі питання відпадуть. Ми вже потім отримали таку важку спадщину, коли із двох зол довелося вибирати менше: віддавати грошима, як вимагав RosUkrEnergo, чи газом", - сказав міністр.

Як повідомлялося, 8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал підтвердив, що у січні 2009 року "Нафтогаз" з порушенням умов контракту вилучив 11 млрд кубометрів газу, який належав RosUkrEnergo. Суд зобов'язав "Нафтогаз" повернути ці обсяги RosUkrEnergo, а також додатково за порушення умов контракту виділити обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів.

Акціонерами компанії RosUkrEnergo в рівних долях (по 50%) є ВАТ "Газпром" і Centragas Holding AG. Власники останньої - громадяни України Дмитро Фірташ (90%) і Іван Фурсін (10%).

Читайте також:

Росія відхрестилася від причетності до газових схем RosUkrEnergo

Митниця підтвердила законність претензій Фірташа до України

Україна перерахує борг перед RosUkrEnergo

У "справі RosUkrEnergo" відбувся третій арешт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: