Україна вперше видасть підручники мовами нацменшин

Цього року вперше в незалежній історії підручники для 10-го класу будуть видані всіма мовами навчання за рахунок держави, пообіцяв міністр Табачник.

Міністерство освіти та науки цього року вперше за кошти державного бюджету видасть шкільні підручники для 10-го класу не лише українською, а й мовами національних меншин, якими здійснюється навчання в системі загальноосвітніх навчальних закладів України.

Про це заявив міністр освіти та науки Дмитро Табачник. Урядовець наголосив, що українська мова вивчається в усіх без винятку загальноосвітніх закладах держави. Водночас, за його словами, в Україні забезпечені права вивчення рідної мови представниками національних меншин.

Зокрема, в системі загальноосвітніх навчальних закладів навчання здійснюється також російською, кримськотатарською, молдовською, польською, румунською, угорською, болгарською та словацькою мовами.

За даними Міносвіти, українською мовою навчаються 77% учнів, близько 23% навчаються російською і 0,4% представників загальноосвітнього контингенту навчаються усіма іншими вісьмома мовами національних меншин.

Табачник також вкотре зазначив, що цього року на мови нацменшин буде здійснено переклад тестових завдань для проведення зовнішнього незалежного оцінювання. "Цього року вперше за державні кошти будуть видані підручники для 10 класу усіма мовами, якими здійснюється навчання в середніх навчальних закладах. Це принципова позиція Міносвіти, яку підтримує Кабінет міністрів", - заявив він.

Нагадаємо, Верховна рада має намір ухвалити законопроект, що надасть офіційний статус в Україні 13-ти мовам нацменшин, зокрема російській.

В разі ухвалення запропонованого Партією регіонів документа, що передбачає визнання також угорської, румунської, словацької, польської, гагаузької, татарської та інших мов, буде значно розширено їх вживання, в тому числі у сфері освіти.

Читайте також:

ВР надасть офіційний статус 13 мовам нацменшин

Табачник: студенти мусять платити за навчання не менше 10 тисяч

Табачник прибере з підручників історії "брєдятіну" про Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: