Україна вшановує жертв репресій

Україна закликає держави, які постраждали від сталінського терору, об’єднатися для вшанування пам’яті жертв репресій.

репресії
УНІАН
У своєму виступі на мітингу Ющенко також наголосив, що сталінізм нищив Україну з особливою ретельністю і масштабністю.
Україна закликає держави, які постраждали від сталінського терору, об’єднатися для вшанування пам’яті жертв репресій. 

Як повідомляє прес-служба глави держави, про це президент України Віктор Ющенко сказав на мітингу, присвяченому вшануванню пам’яті жертв Великого терору 1937-1938 років, зокрема розстріляних у ці дні 1937 року в урочищі Сандармох на півдні Карелії представників української наукової, художньої та політичної еліти (так званого „Соловецького етапу”).

Мітинг відбувся у п'ятницю в Києві біля пам’ятника Лесю Курбасу. Президент зауважив, що Україна сьогодні висловлює слова співчуття усім народам і державам колишнього Радянського союзу та поневолених сусідніх країн, які зазнали сталінського терору.

„Україна закликає об’єднати зусилля для вшанування пам’яті жертв репресій, відкриття архівів і достеменного з’ясування масштабу вчинених злочинів, визнання свідомого характеру нищення наших націй, проголошення чіткої політичної оцінки засудження винуватців терору і гарантування належної підтримки жертвам репресій, які дожили до нашого часу”, – сказав глава держави.

Ющенко
УНІАН
Президент України привітав рішення Київської міської ради про присвоєння одному з проспектів столиці імені Леся Курбаса.
У своєму виступі на мітингу Ющенко також наголосив, що сталінізм нищив Україну з особливою ретельністю і масштабністю. „Ці втрати – непоправні. На нашій землі здійснювалося планомірне знищення українства”, – наголосив президент.

Він підкреслив, що „першою мішенню” стали державні та інтелектуальні лідери народу, які були творцями і носіями ідей державності 1917-18 років.

Другий тотальний і вбивчий удар було завдано по національній першооснові – українському селянству, яке споконвіку берегло генетичний код нації. „Третій удар завдано у серце. Так було знищено творчу еліту і духовенство, наше зростаюче європейське культурне відродження”, – сказав Ющенко.

Президент заявив: „Злочини сталінізму не мають і не можуть мати прощення”. „Історична справедливість, пам’ять та істина про долю невинних людей повинна бути відновлена. Злочини тоталітарного комуністичного режиму, серед яких Голодомор 1932-33 років і Великий терор 30-х років, повинні бути повною мірою засуджені міжнародним співтовариством. Це – обов’язок усіх держав, політичних і громадських сил, які сповідують цінності демократії”, – підкреслив президент.

Ющенко також нагадав, що підписав указ на підтримку людей, які пережили комуністичні репресії. „Допомога цим людям має бути загальнодержавною”, – наголосив він.
Президент України привітав рішення Київської міської ради про присвоєння одному з проспектів столиці імені Леся Курбаса.

 „По всій нашій державі ми повинні увічнити імена геніїв, героїв і мучеників нашого народу”, – наголосив Ющенко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: