Україна вшанує пам'ять жертв голодоморів хвилиною мовчання

Україна вшанує пам'ять жертв голодоморів хвилиною мовчання

26 листопада День пам'яті жертв голодоморів / Фото: AFP

26 листопада по всій Україні люди згадають жертв загальнонаціональної трагедії.

26 листопада в Україні, у День пам'яті жертв голодоморів, на території Меморіалу пам'яті жертв голодоморів у місті Києві пройдуть жалобні заходи, зокрема, скорботна хода, покладання квіткових композицій до Меморіалу. Буде оголошено хвилину мовчання.

Жалоба пройде за участю керівництва держави, членів уряду, інших офіційних осіб, громадськості.

Крім того, як повідомили у прес-службі голови держави, цього дня в Національній опері України буде проведено Концерт-реквієм пам'яті жертв голодоморів в Україні.

Пам'ять жертв загальнонаціональної трагедії у регіонах держави вшановуватиметься за участю керівників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також представників громадсько-політичних сил.

У всіх регіонах пройдуть жалобні заходи, зокрема, покладання вінків та композицій із житніх і пшеничних колосків до пам'ятних знаків, місць поховань жертв голодоморів і політичних репресій. У ході заходів буде оголошено хвилину мовчання.

Разом з тим, по всій території держави передбачено приспущення державних прапорів, буде внесено зміни до програм теле- і радіоканалів, обмежено проведення розважальних заходів.

Державний комітет телебачення і радіомовлення України забезпечуватиме висвітлення в засобах масової інформації реалізації в Україні та за кордоном заходів у зв'язку з Днем пам'яті жертв голодоморів.

Крім того, уряду доручено вжити невідкладних заходів з метою вирішення проблемних питань у діяльності Національного музею "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні", а Київській міській державній адміністрації спільно з громадськими організаціями, науковими установами - опрацювати питання належного упорядкування Калинового гаю, висадженого на схилах парку Слави.

Представники центральної та київської влади також візьмуть участь у жалобних заходах, які організовує громадськість 26 листопада у столиці України, зокрема в акції "Запали свічку".

Читайте також:

Вийшла перша книжка про Голодомор для дітей

У Львові провели флешмоб "Голодомор за одну хвилину"

Кабмін виділив 4 млн гривень на пам'ятник жертвам Голодомору у Вашингтоні

У Києві відправили на смітник таблички зниклих через Голодомор сіл

Повʼязані теми:

Наступна публікація