Україна втрачає 4 млрд. дол. через транзит газу

Богдан Соколовський заявив, що Україна щороку недоотримує 4 млрд. дол. через низький тариф на транзит газу.


Транспортування російського газу по українській території за тарифом 1,7 дол. за 1 тис. куб. м на 100 км призводить до втрати Україною щороку близько 4 млрд. дол.

Про це заявив уповноважений президента України з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

За його словами, про це свідчить аналіз динаміки ціни російського газу для України, плати за транзит російського газу територією України та його зберігання в підземних газосховищах України. "Так, Україна у 2007 році протранспортувала 112,1 млрд. куб. м російського газу за тарифом 1,7 дол. за 1 тис. куб. м на 100 км. Середньоєвропейський тариф складає близько 4,7 дол. У результаті лише в 2007 році Україна втратила 3,6 млрд. дол. Окрім того, за рахунок пільгової ціни для російських партнерів за послуги українських підземних газосховищах ми втрачаємо додатково ще близько 0,3-0,5 млрд. дол. щороку", - зазначив Соколовський.

"З огляду на такий реальний стан речей, стає зрозумілим чому російські партнери всіляко намагаються уникнути підвищення до ринкового рівня тарифу за транспортування газу територією України. Адже додаткових 4 млрд. дол. платежів Україні для "Газпрому", який вже зазнає серйозних фінансових проблем, будуть непідйомними", - наголосив уповноважений президента України.

Крім того, Соколовський заявив, що Росія не поспішає відновлювати транзит газу в Європу, оскільки просто його не має. На його думку, виходячи з того, що "логіки в поведінці Росії немає, виникає запитання - а може, просто в них газу немає, і вони про це знають, але їм дуже соромно про це сказати всьому світу, що газу, який ми обіцяли, у нас просто немає… Ось тому і така нервозність у великих політиків".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: