Україна втрачає нафтопереробну промисловість

Україна фактично перетворилася на зливну яму для низькоякісних нафтопродуктів українського й російського виробництва.

Українські податки призвели до того, що в країну вигідніше завозити нафтопродукти з-за кордону, аніж переробляти сиру нафту всередині країни.

Про це президент Київського міжнародного енергетичного клубу "Q-club", член правління Української народної партії, екс-голова ВАТ "Укртранснафта" Олександр Тодійчук

При цьому експерт додав, що "уряд повністю відкрив країну для імпортних нафтопродуктів". Разом із тим, підкреслив Тодійчук, "РФ, упроваджуючи високі акцизи, стимулює переробку нафти на своїй території, а також робить економічно невигідним вивіз сирої нафти за межі країни".

"Завдяки збільшенню обсягів переробки нафти російські НПЗ одержали на модернізацію значні кредити, тоді як українські – залишаються одними з найбільш технічно відсталих серед країн СНД", – зазначив експерт.

Він нагадав, що "російський уряд, на відміну від українського, не обкладає ПДВ імпортне устаткування, якщо його аналоги не виробляються в країні".
За словами Тодійчука, "Україна фактично перетворилася на зливну яму для низькоякісних нафтопродуктів українського й російського виробництва, які неможливо продати в країнах ЄС".

Зазначимо, що в Україні працюють шість нафтопереробних заводів загальною потужністю переробки 51,11 млн. тонн нафти на рік. За даними Антимонопольного комітету України, три НПЗ – Одеський ("ЛУКОЙЛ"), Лисичанський (ТНК-ВР) і Кременчуцький ("Нафтогаз України") – контролюють 66% українського ринку бензинів і 51% ринку дизельного палива.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: