Україна втрачає позиції на Дунаї

Поки Молдова стрімко розвиває портову інфрастуктуру на Дунаї, українські транспортні проекти не фінансуються.

Україна втрачає торгові позиції на Дунаї, переконаний перший заступник голови парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Гриневецький.

На його думку, до цього призводить стрімкий розвиток портової інфраструктури Молдови і відсутність належного фінансування українських транспортних проектів.

"Поволі, але вірно наша країна втрачає свої позиції на Дунаї, а в перспективі і в Чорноморському регіоні. Адже зовсім недавно Україна цілком небезпідставно робила заявку на регіональне лідерство в причорномор'ї", - зазначив депутат в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня".

Зокрема він наголосив на швидкому розвитку молдовського портового комплексу Джурджулешть.

"Завдяки портовому комплексу Джурджулешти Молдова отримала вихід до моря. Спочатку було введено в експлуатацію нафтовий термінал, нещодавно відкрито перший пасажирський порт. Очікується, що найближчим часом розпочне роботу зерновий термінал", - повідомив Гриневецький.

За його словами, влада Молдови збирається й надалі швидкими темпами розвивати транспортну інфраструктуру в даному регіоні. Так, в Кишиневі планують збудувати автомагістраль, яка сполучить Джурджулешти з усією країною, а також аеропорт і промисловий парк.

Водночас, на думку Гриневецького, українські порти зазнають не тільки тиску з боку нового конкурента, але й проблем із транспортною інфраструктурою. При цьому українська влада робить вкрай мало для поліпшення ситуації.

"Комплексною програмою розвитку українського Придунав’я передбачалося будівництво цієї автомагістралі в обхід молдовської території. Але фінансування програми було згорнуто у 2005 році", - нагадав депутат.

Він звернув увагу на те, що указом президента України від 15 січня 2008 року "Про невідкладні заходи щодо розвитку південно-західної частини Одеської області" також планувалося створення цієї автотраси, але за рік було зроблено вкрай мало.

Читайте також:

Зміїний: чергова піррова перемога України

На ремонт доріг виділили півмільярда гривень

МВФ пророкує падіння українській економіці у 8%

На Дунаї розгулялися пірати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: