Україна втратить врожай через дощове літо

Вітчизняні аграрії зі страхом чекають осені - постійні дощі зменшили надію на хороший урожай зернових. На урожай фруктів і ягід теж прогнози поки що невтішні.

Потужні зливи затопили надії на хороший урожай. Овочі, фрукти і зернові вродили нижче очікуваного рівня. Про подорожчання поки що ніхто в голос не говорить. Всі чекають осені - щоб подивитися, скільки зберуть.

У вітчизняних аграріїв є один постійний ворог - погода. Урожай то висохне, то вимокне - і так з року в рік.

В агрофірмі Миколи Винника серед літа посівна. Шість гектарів столового буряку довелося три дні тому пересіяти: фактично достиглі кренеплоди побило градом. На плантаціях з огірками вже і шпалери знімають - збирати нічого, власне, як і на помідорах.

Через дощі постраждали й зернові. Урожай очікують і менший, і гіршої якості. Але урядники заспокоюють: хліб буде.

На дослідній ділянці Інституту картоплярства позаплановий збір урожаю. Плоди - один в один. Але ці ґрунти бачили достатньо і сонця, і дощу. На решті території країни такого урожаю чекати не випадає. Тут прогнозують, що урожайність буде нижча на половину ніж очікувалося, і буде підгнивання.

На Західній Україні, оговтавшись від злив, люди взялися пересаджувати городи. Те, що посадили навесні - затопило тридцятисантиметровим шаром води. Там, де не довелось пересаджувати, але добряче позаливало - варто очікувати овочевих болячок, насамперед, фітофторозу.

На урожай фруктів і ягід теж прогнози поки що невтішні. Під Києвом град навіть кущі малини під корінь обламав. Абрикоси, сливи - пообсипалися. Яблука ще на дереві, але це - до часу.

За місяць-два вже будемо точно знати, чиї харчі споживатимемо - вітчизняні чи закордонні, і за якою ціною.

Читайте також:

Морози залишили Україну без озимих культур, винограду та персиків

В Україні найбільше подорожчали продукти і послуги ЖКГ

Янукович: економіка – це така жіночка, яку треба пестити і любити

ВідеоПотужні зливи затопили надії на хороший урожай

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: