Україна введе жорсткий візовий режим із Чехією

У відповідь на вимогу Чехії надавати довідки про відсутність інфекційних хвороб при отриманні візи Україна пообіцяла запровадити ьакі саме вимоги до чеських громадян.

Україна попередила Чехію про принцип взаємності при запровадженні жорсткішого режиму оформлення віз, зокрема щодо вимоги відносно громадян України надавати довідки про відсутність інфекційних хвороб при отриманні чеської візи.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв. "Чеську сторону ми вже попередили, що ми будемо діяти на основі принципу взаємності, тобто ми будемо теж вимагати відповідні довідки від чеських громадян", - наголосив він.

Дипломат також поінформував, що технічні моменти таких нововведень українська сторона вже відпрацьовує, і після повного їхнього узгодження з низкою міністерств і відомств про такі рішення офіційно буде сповіщена чеська сторона.

За словами заступника голови МЗС, незважаючи на те, що Чехія - дружня держава і партнер, будь-які заходи, що будуть негативно впливати на права українських громадян, будуть одержувати адекватну реакцію. "Там, де мова йде про захист прав та інтересів наших громадян, то для нас компромісів і авторитетів не існує", -  заявив Єлісєєв.

"І в частині, коли йдеться про відомі медичні довідки, що повинні надавати наші громадяни, то звичайно ж українська сторона діє і буде діяти дзеркально, спираючись на міжнародну практику. А міжнародна практика свідчить про те, що, як правило, у такій ситуації застосовується принцип паритетності і взаємності", - пояснив він.

Нагадаємо, Україна вже обіцяла "адекватну реакцію" на вимогу чеської сторони надавати медичну довідку про відсутність туберкульозу, сифілісу та ВІЛ-інфекції при отриманні українцями довгострокових віз.

Ця довідка, положення про яку ухвалене на законодавчому рівні, має бути перекладена чеською мовою та офіційно посвідчена.

Читайте також:

Щоб поїхати до Чехії, українцям доведеться надати довідку, що вони не заразні

Україна змусить Чехію відповісти за сифіліс

Європа назвала умову полегшення візового режиму з Україною

МЗС добиватиметься скасування плати за візи для українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: