Україна ввійшла у четвірку країн за рівнем експорту сільськогосподарських товарів у ЄС

Україна ввійшла у четвірку країн за рівнем експорту сільськогосподарських товарів у ЄС

Фото: freerangestock.com

Імпорт української агропромислової продукції в ЄС в 2021 році знизився на 19% в порівнянні з 2020 роком

Україна за рівнем експорту товарів сільськогосподарського виробництва в період з січня по квітень 2021 року в ЄС опинилась на четвертій позиції. 

Про це йдеться в звіті з торгівлі ЄС. 

Так, агропромислову продукцію в ЄС найчастіше імпортують Бразилія, Сполучені Штати, Великобританія, Україна і Китай. На ці держави припадає 34% від загального обсягу імпорту. 

При цьому імпорт української агропромислової продукції в ЄС в 2021 році знизився на 19% в порівнянні з 2020 роком. Це сталось через зменшення поставок в ЄС насіння кукурудзи та соняшнику. 

Загальний обсяг торгівлі сільськогосподарською продукцією для країн ЄС, включаючи експортні та імпортні операції, в період з січня по квітень поточного року склав 103,4 мільярда євро, на 1,1% менше, ніж за такий же період 2020 року. При цьому ЄС наростив експорт такої продукції на 1,7% - до 63 мільярдів євро, в той час як обсяги імпорту впали на 5,1% - до 40,3 мільярда євро. 

Нагадаємо, в січні-квітні поточного року на 18,8% зріс експорт товарів з України. За цей період зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами із 216 країн світу на загальну суму 19,09 млрд. дол.

Тарифи на тепло, ринок землі, експорт картоплі – Економічні новини

Тарифи на тепло, ринок землі, експорт картоплі – Економічні новини

Повʼязані теми:

Наступна публікація