Україна ввійшла в зону високого зараження СНІДом

За даними доповіді ЮНІСЕФ, Україна віззначилась найшвидшими темпами зареження СНІДом в Європі.

У доповіді Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), який був оголошений у понеділок, 19 липня на Віденській конференції зі СНІДу, відзначається, що темпи зараження СНІДом в Україні наразі найвищі в Європі.

Експерти дійшли висновку, що епідемію підкріплюють такі фактори, як зростання споживання наркотиків, небезпечна сексуальна поведінка і соціальна стигматизація, що не дозволяє зараженим звертатися за допомогою.

Особливу увагу в доповіді звернено на долю дітей та підлітків, змушених жити на вулиці і брати участь в наркоторгівлі, комерційному сексі та інших видах нелегальної діяльності. Число наркозалежних в зазначених частинах планети складає, за оцінками, 3,7 млн. чоловік. Майже 2 млн. з них живуть у Росії і 600 тис. - в Україні і Азербайджані.

Як відзначають експерти ЮНІСЕФ, зараження ВІЛ-інфекцією в п'яти регіонах РФ зросла з 2006 року на 700%, а темпи зараження в Україні нині - найвищі в Європі. За словами директора ЮНІСЕФ Ентоні Лейка, зусилля щодо стримування поширення хвороби наштовхуються на сильну політичну і соціальну протидію. Дітей, інфікованих ВІЛ, найчастіше не допускають до школи і піддають гонінням.

Як повідомлялося раніше, за даними ООН, в Україні кількість ВІЛ-інфікованих серед молоді у віці від 15 до 24 років продовжує зростати.

У той час, коли темпи поширення ВІЛ-інфекції серед молоді в більшості уражених країн падають,  в Україні та Росії кількість ВІЛ-інфікованих серед молоді у віці від 15 до 24 років продовжує зростати. У країнах Африки статистика ООН краща: темпи поширення ВІЛ/СНІДу впали на 25%.

Наразі ООН закликає країни світу радикально змінити підходи до лікування ВІЛ/СНІДу: здешевити лікування, спростити процедуру надання медичної допомоги інфікованим і прискорити діагностику.

В свою чергу США в рамках співпраці мають намір запропонувати Україні допомогу в боротьбі з поширенням ВІЛ/СНІД і туберкульозу, збільшивши обсяг технічної допомоги для України на 10 млн. доларів.

Читайте також:

США допоможуть Україні у боротьбі з ВІЛ/СНІДом

В Україні ситуація зі СНІДом гірша, ніж в Африці

Знайдені антитіла, здатні справлятися з 90% типів вірусу СНІДу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: