Україна й Росія досі не змогли поділити Керченську протоку

Президент Янукович нарікає, що пропозиції російської сторони щодо делімітації морського кордону не влаштовують Україну.

Віктор Янукович у Москві
President.gov.ua
Віктор Янукович
Президент Віктор Янукович заявив, що питання розділення Керченської протоки залишається невирішеним в українсько-російських відносинах. Про це глава держави повідомив під час зустрічі з головою Ради Федерації Федеральних Зборів РФ Сергієм Мироновим 29 листопада в Києві.

Янукович підкреслив, що на сучасному етапі українсько-російські відносини вийшли на високий, активний рівень розвитку і мають прекрасні перспективи для подальшого поглиблення.

Зокрема, президент акцентував увагу на актуальності завершення роботи й підписання угоди про стратегічне партнерство між двома країнами, яке б дозволило створити ефективні, конкретні механізми для реалізації співпраці.

Проте він відзначив існування невирішених, чутливих питань в українсько-російських відносинах: "На сьогодні є принципові питання, які для нас є дуже важливими й ми працюємо сьогодні над ними. Залишається поки невирішеним питання розділення Керченської протоки. Є пропозиції з двох сторін, але вони не відповідають нашим, говоритимемо, бажанням".

Як відомо, наразі Україна наполягає на збереженні кордону з Росією в Керченській протоці за картами, які діяли в період СРСР, але готова піти на компроміс у господарських питаннях.

Україна та Росія намагаються розділити Керченську протоку з 1996 року. Конфліктність питання полягала в тому, що позиція української сторони ґрунтується на радянських картах, де лінія кордону між Кримською областю УРСР і Краснодарським краєм РРФСР проходила по середині між їхніми берегами.

В цьому випадку штучно виритий у мілководній протоці Керч-Єнікальський канал, яким судна проходять до декількох російських портів Азова, відійшов би Україні. Російська сторона з цим не згодна й пропонує провести кордон по середині судноплавного фарватеру.

Читайте також:

Україна та Росія побудують міст через Керченську протоку

Україна і Росія не можуть розібратися з кордонами в радянських картах

Москва запропонувала три варіанти делімітації Керченської протоки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: