Україна, ЄС та Росія розпочнуть тристоронні перемовини щодо транзиту газу

Гройсман зустрівся з віце-президентом Єврокомісії з питань Енргетичного Союзу.

Україна, Європейський Союз та Росія разом братимуть участь у тристоронніх перемовинах щодо транзиту газу до країн Європи.

Про це повідомляє прес-служба уряду.

"Ми домовилися про започаткування тристоронніх переговорів у форматі «ЕС – Україна – Росія» з питань транзиту газу. Позиція України буде відповідальною і твердою", - заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з віце-президентом Єврокомісії з питань Енергетичного Союзу Марошем Шефчовічем

Він додав, що транзит через Україну блакитного палива є альтернативою "Північному потоку-2", який прем'єр вважає суто політичним проектом, який загрожує енергетичній безпеці Європи.

Зазначається, що Гройсман обговорив із Шефчовічем питання інтеграції об’єднаної енергетичної системи України з енергосистемою континентальної Європи. Це, за його словами, стало би прикладом для співробітництва України та ЄС у низці галузей. 

Нагадаємо, Європейська комісія завершила розслідування антимонопольної справи проти "Газпрому". Російська компанія не буде оштрафована. Проте штраф можливий, якщо вона не буде виконувати мирову угоду. 

Залиште свій коментар