Україна за рік заробила понад мільярд доларів на продажі зброї

Найактивнішими покупцями української зброї в минулому році стали КНР, Росія, Ірак та Індія. Загальний дохід на 20% більший у порівнянні з 2008 роком.

Обсяг укладених Україною в 2009 році контрактів на постачання продукції оборонно-промислового комплексу (ОПК), за даними Агентства з питань ОПК, перевищив 1 млрд доларів.

Про це заявив заступник міністра, голову Агентства з питань ОПК Олександр Пінський.

Серед найбільших замовників - КНР, РФ, Ірак, Індія.

За оцінками Агентства з питань ОПК, до числа перспективних для вітчизняного ОПК ринків, входять також країни Латинської Америки, Південно-Східної Азії, Близького Сходу, СНД.

До пріоритетних напрямків розробок озброєнь для іноземних замовників в Агентстві відносять засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ), пасивні засоби виявлення літальних апаратів, безпілотні літальні апарати (БЛА) та засоби боротьби з ними, високоточна зброя, і в першу чергу системи лазерного наведення, засоби для боротьби з тероризмом.

За даними промислового відомства, в 2010 році планується участь підприємств ОПК України у 20 міжнародних спеціалізованих виставках.

Згідно озвученим раніше неофіційними прогнозними експертними оцінками, обсяг експорту озброєнь і послуг військового та спеціального призначення України за підсумками 2009 року складе близько 1,4 млрд доларів, що на 20% більше у порівнянні з 2008 роком.

У загальному обсязі експорту близько 40% припадає на експорт до країн Південно-Східної Азії, не менше 20% - до Росії.

Згідно з офіційним повідомленням держкомпанії "Укрспецекспорт" в системі розкриття ДКЦПФР, дохід від реалізації держкомпанії за підсумками 2008 року зріс на 4,67% в порівнянні з 2007 роком - до 1,61 млрд гривень, чистий дохід - на 12,2%, до 240,24 млн гривень, чистий прибуток - в 7,3 рази, до 40,04 млн гривень.

За підсумками 2009 року компанія прогнозує зростання експорту на рівні не менше 10%. Офіційні підсумки роботи у 2009 році держкомпанія ще не озвучувала.

Нагадаємо, на початку грудня Україна уклала найбільший у своїй незалежній історії збройний контракт, домовившись з Іраком про поставки військової техніки на суму понад 550 мільйонів доларів.

Укладений контракт передбачає постачання Іраку упродовж 3-3,5 років більше 400 одиниць бронетанкової техніки, зокрема БТР-4, 10 літаків Ан-32, а також надання послуг з ремонту і модернізації авіаційної техніки.

Читайте також:

Україна уклала найбільший у своїй історії військовий контракт

Саакашвілі визнав, що Грузія воювала українською зброєю на Кавказі

Україна ліквідує власні ракетні війська заради 2,5 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: