Україна задоволена рішенням по Зміїному

У МЗС вважають дуже важливим рішення суду, відповідно до якого острів Зміїний було визнано островом з територіальним морем у 12 морських миль. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

01
Україна задоволена рішенням Міжнародного суду ООН у справі про делімітацію континентального шельфу та виключної економічної зони між Україною та Румунією в Чорному морі.

Про це заявив сьогодні журналістам у Гаазі заступник міністра закордонних справ України Олександр Купчишин.
"Дуже важливо, що в українсько-румунських стосунках знято останню проблемну ситуацію", - сказав він.

"Лінія є компромісною, а рішення суду є обов’язковим для обох сторін", - додав заступник міністра.

Купчишин також зазначив, що дуже важливим є рішення суду, відповідно до якого острів Зміїний було визнано островом з територіальним морем у 12 морських миль. Водночас, зазначив він, острів Зміїний не був визнаний релевантною обставиною для збільшення виключної економічної зони України.

Купчишин також додав, що зараз юристи проробляють рішення суду, а тому він не може надати інших деталей. Зокрема, щодо території із запасами нафти та газу на чорноморському шельфі, які відповідно до рішення суду відійшли Україні.

Як повідомлялося, 3 лютого, Міжнародний суд в Гаазі виніс рішення, в якому зауважив, що Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України у визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони.

Напередодні, 2 лютого, речник Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич наголосив, що Україна беззастережно виконає будь-яке рішення Міжнародного суду ООН про делімітацію континентального шельфу та виключної економічних зон України і Румунії у Чорному морі. “Врегулювання у правовий цивілізований спосіб цього довготривалого спору є винятково важливим для України. Рішення, яке буде ухвалене Міжнародним судом, зніме дискусію, закриє суперечку між Україною та Румунією. Це рішення відкриє можливості залучення обома сторонами інвестицій у цей регіон і надасть можливість використовувати його природні ресурси”, - зазначив Кирилич.

Справа про делімітацію континентального шельфу і виключних економічних зон України і Румунії в Чорному морі перебувала в суді з ініціативи Бухареста з 2004 року. 16 травня 2006 року Україна подала до Міжнародного суду ООН контр-меморандум.

Румунська сторона звернулася до суду, оскільки вважала, що острів Зміїний є не островом, а скелею. Натомість Україна доводила, що о. Зміїний все ж таки є островом, і довжина української частини узбережжя навпроти спірних територій становить 1058 км, а румунської – 258 км. Відповідно, на переконання України, спірні території шельфу необхідно було поділити в пропорції 1 до 3: 53,3 тис. кв. км – за Україною, 21,9 тис. кв. км – за Румунією.


Читайте також:

Україна виконає будь-яке рішення ООН у територіальній суперечці з Румунією

Битва за Зміїний: хто отримає нафту та газ?

На острові Зміїному за 30 років буде "зона-сад"

ВідеоЗміїний - таки острів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: